Kolejnymi gośćmi naszego cyklu są Arkadiusz Hajduk i Michał Olszewski. Arek jest współtwórcą i prezesem Huge Thinga, a Michał jest członkiem zarządu i managerem inwestycyjnym LMS Invest. Dowiedzcie się co są sądzą o startupach i o jakich błędach ich twórców wspominają.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

  1. Dobry startup to taki, który... wie, że startup to tylko przejściowy stan w drodze do stabilnego i dochodowego biznesu.
  2. Najważniejszą cechą startupowca jest... umiejętność podnoszenia się po porażce i ciągłego podejmowania (kalkulowanego) ryzyka oraz wola walki i ciągłego zasuwania do przodu.
  3. Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... stworzenie produktu z początkowej idei i sprzedaż do klienta.
  4. Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... uważają, że są inne/specjalne dlatego, że polskie (nie są, jedyną różnicą jest to, że są z Polski) oraz ze sformułowania „produkt na rynek globalny” i „wersja anglojęzyczna”.
  5. Innowacyjność jest dla startupu jak... grzebień dla łysego. Nie jest niezbędna, choć może być eleganckim akcesorium.
  6. Gdybym musiał skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałbym się... na kogoś kto dając mi pieniądze pomoże mi je mądrze wydać.
  7. Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... znalezienie ludzi, którzy najbardziej potrzebują naszego produktu/usługi i wykorzystanie ich do szerzenia dobrej nowiny.
  8. Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... brak wiary w to co się robi, brak fokusu i skupianie się na szukaniu sposobu na przetrwanie, zamiast sposobu na podbicie rynku.
  9. Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest... irracjonalna wiara w to, że się uda i robienie wszystkiego w jej imię oraz szczęśliwy zbieg okoliczności, który przydarza się tylko tym startupom, które temu szczęściu pomagają.
  10. Warto jest zrobić startup, ponieważ... żyję się tylko raz, a budowanie czegoś od zera jest pasjonujące.

Komentarze (0)