Tym razem, z naszą startupową dziesiątką zmierzyła się Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka - organizatorka Startup School.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Dobry startup to taki, który... zarabia, jest potrzeby lub jest rozpoznawany. Przy czym rozpoznawalność i jego przydatność powinny z czasem przełożyć się na zysk finansowy.

Najważniejszą cechą startupowca jest... ogarnięcie życiowe, które w przełożeniu na startup i biznes nazywa się przedsiębiorczością i oznacza wychodzenie z inicjatywą, energię, wytrwałość, samodzielność, szczerość, chęć nauki, brak tolerancji dla bylejakości...

Najważniejsze umiejętności zespołu tworzącego startup to... granie do jednej bramki, czyli umiejętność pracy w zespole, zdolności komunikacyjne, wyznaczania realnych celów i ich osiągania.

Polskie startupy różnią się od zagranicznych tym, że... nie mają dystansu do swojego projektu i często działają z wyrachowania zapominając o tym, że należy lubić to, co się robi - szczególnie w przypadku własnego e-biznesu.

Innowacyjność jest dla startupu jak... słowo wytrych, które użyte zostało już tyle razy i w tylu różnych kontekstach, że znaczy wszystko i nic. W dzisiejszych czasach bardziej odpycha mnie już tylko "serwis społecznościowy".

Gdybym musiała skorzystać z finansowania swojego pomysłu, zdecydowałabym się... na wspólnika, który wniesie nie tylko kapitał, ale wiedzę i doświadczenie.

Najlepszym sposobem na promocję startupu jest... zadowolony klient :)

Najczęstszą przyczyną porażki startupu jest... zbyt dużo gadania, zbyt mało robienia.

Najczęstszą przyczyną sukcesu startupu jest... ciężka praca, realizacja wyznaczonych celów, stworzenie dobrego produktu i odrobina szczęścia :)

Warto jest zrobić startup, ponieważ... nic nie smakuje lepiej niż własny sukces.

Kalendarz:

22.09.2011, WarszawaZakończenie Startup School 2011

Komentarze (0)