Data Engineer – placeme

PLN

Warszawa

24.08.2018

Cześć! Jesteśmy placeme, polsko-portugalski startup działający w obszarze geoanalityki. Placeme to narzędzie, które w łatwy i intuicyjny sposób pomaga menadżerom sieci detalicznych oraz restauracyjnych podejmować lepsze decyzje związane z rozwojem sieci, marketingiem i nowymi inwestycjami. Pracujemy nad tym, żeby przewidywać przychód z potencjalnej inwestycji oraz dostarczać szczegółowych informacji o wybranej lokalizacji. Wykorzystujemy wiele źródeł danych, w tym własne, na podstawie których budowane przez nas algorytmy przetwarzają informację na jasne wnioski pokazywane w przejrzysty sposób na interaktywnej mapie.

W związku z intensywnym rozwojem produktu placeme poszukujemy osoby na nowo otwierane stanowisko Data Engineer, która wesprze nasz 8-osobowy zespół w obszarze baz danych. Wartością tworzonego przez nas narzędzia w modelu SaaS, są stojące za nim dane, ich rzetelność i aktualność. Dołączając do naszego zespołu, będziesz mógł projektować nowe oraz optymalizować istniejące rozwiązania związane z danymi i mieć realny wpływ na tworzone narzędzie.

Twoje zadania będą polegać na:
• Dbałości o jakość tworzonej przez nas bazy danych
• Optymalizacji istniejących rozwiązań w bazie
• Pisaniu skryptów SQL w codziennej pracy
• Moderowaniu dostępów do bazy na AWS
• Inwestygowaniu potencjalnych nowych źródeł danych oraz planowanie kierunków rozwoju
• Koordynacji procesu pozyskiwania i walidacji danych przestrzennych z wielu źródeł
• Oraz pisaniu pythonowych skryptów przetwarzających dane

Czego oczekujemy:
• Znajomości SQL/Postresql
• Wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia pracy z relacyjnymi bazami danych (może być akademickie)
• Znajomości programowania skryptowego (preferowany język Python)
• Podstawowej znajomości AWS
• Co najmniej półrocznego doświadczenia zawodowego (wliczając praktyki i staże)
• Dostępności w pełnym wymiarze godzin
• Poczucia odpowiedzialności za podejmowane zadania
• Analitycznego myślenia
• Otwartości na nowe zadania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu
• Zdolności organizacyjnych, umiejętności planowania i ustalania priorytetów
• Mile widziane: studia informatyczne (mogą być obecnie podejmowane) oraz zainteresowanie data science

Co oferujemy:
• Niepowtarzalne doświadczenie budowania produktu od podstaw
• Przyjazną, luźną atmosferę w biurze Brain Embassy przy Blue City, z dala od korporacyjnych ram
• Dodatkowe szkolenia dopasowane do tego, czego chcesz się nauczyć
• Elastyczne godziny pracy, dostosowane do twojego trybu dnia
• Możliwość pracy zdalnej w określonym zakresie godzin
• Pakiet akcji jeśli zaangażowanie i efekty pracy przekroczą oczekiwania

CV oraz oczekiwania finansowe prosimy wysyłać na adres: [email protected]