Porada prawna na telefon? Oto usługa, dzięki której twoja działalność będzie jeszcze bardziej elastyczna

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Dzisiejsze startupy i małe firmy cenią sobie przede wszystkim elastyczność – ważne jest to, aby móc prowadzić swoją działalność z dowolnego miejsca. Dlatego też początkujący przedsiębiorcy wybierają przede wszystkim wygodne rozwiązania, które im to umożliwiają.

Należą do nich również – porady prawne przez telefon.

Mało, kto wie, ale aż 96% wszystkich firm w Polsce to mikroprzedsiębiorstwa, a więc firmy, które zatrudniają mniej niż 10 osób. Oznacza to, że zdecydowana większość działalności nie dysponuje takimi budżetami, aby nie musieć zastanawiać się dłużej nad każdą inwestycją i wybierają tylko te najbardziej niezbędne do prowadzenia działalności (takie jak ochrona przed atakami hakerów, o czym już kiedyś pisaliśmy). Wówczas niestety, pomijają tak istotną kwestię jak zabezpieczenia prawne.

Jak wiadomo, tradycyjne usługi prawne nie należą do najtańszych na rynku, dlatego mając w perspektywie dodatkowe i regularne koszty, wielu przedsiębiorców rezygnuje ze stałej pomocy prawnika. Przez to w niektórych decyzjach początkujących przedsiębiorców pojawiają się błędy, generujące straty finansowe.

Czy istnieje jakaś alternatywa dla współpracy i wizytami w tradycyjnej kancelarii, dzięki której polskie mikroprzedsiębiorstwa będą mogły unikać podstawowych błędów narażających ich na straty?

Zarówno małe studio fotograficzne, które potrzebuje skonsultować nietypową umowę z klientem, jak i zwykły sklep, który boi się nieuczciwych działań ze strony konkurencji, może liczyć na pomoc prawną… przez telefon. W ten sposób każdy, kto prowadzi swój biznes i potrzebuje doraźnej pomocy specjalisty, otrzyma ją bez konieczności spotykania się w kancelarii z prawnikiem, co zwykle jest kosztem rzędu 200-300 złotych. Są przecież sytuacje, gdy wystarczy szybka porada, czy też odpowiedź na jedno istotne pytanie, które pozwoli ochronić firmę przed stratami finansowymi lub wizerunkowymi.

Okazuje się, że taka szybka i wygodna porada prawna przez telefon może nas miesięcznie kosztować zaledwie kilkanaście złotych.

Usługę doradztwa telefonicznego proponują jednak nie tylko kancelarie prawne Sieć komórkowa Plus, jako pierwszy operator w Polsce wprowadził do swojej oferty pomoc prawną dla firm, która może zrewolucjonizować rynek usług prawnych w Polsce. Jak to działa? Naprawdę prosto! Gdy usługa jest aktywna wystarczy zadzwonić na wskazany przez operatora numer i skorzystać z pomocy profesjonalnego prawnika. Tym sposobem możemy otrzymać poradę prawną z zakresu wszystkich dziedzin prawa (z wyłączeniem doradztwa podatkowego). Warto podkreślić, że, w ramach abonamentu możemy również otrzymać pomoc z zakresu prawa cywilnego.

Oczywiście usługa od Plusa opiera się na wiedzy i kompetencjach doświadczonych prawników. Pomoc prawna w ramach „Usługi prawnik” świadczona jest wyłącznie przez adwokatów i radców prawnych z Centrum Porad Prawnych, którego pracę organizuje Spółka AVAILO – lider branży prawo direct w Polsce, z którą współpracuje Polkomtel (Plus). Dlatego, dzięki wygodnej formie pomocy prawnej przez telefon z prawnikami możesz się skontaktować z dowolnego miejsca w kraju, szybko i bez konieczności wizyty w kancelarii. Co przydatne, niewykorzystana konsultacja prawna w danym miesiącu, przechodzi na jeden kolejny miesiąc.

„Usługa Prawnik” Plusa to 1 porada telefoniczna w miesiącu – co ważne bez limitu połączeń w ramach jednej sprawy. Dodatkowo oferta zakłada opracowanie 1 dokumentu raz na 6 miesięcy np. umowy, pisma urzędowego, pisma procesowego do wartości przedmiotu 150 000 zł z wyłączeniem środków zaskarżenia. Koszt abonamentu wynosi niecałe 15 złotych (z VAT) miesięcznie, co zdecydowanie obniża koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli zatem potrzebujesz raz na jakiś czas – profesjonalnej porady prawnej ale nie chcesz dużo wydawać na tego typu usługę, to wyjątkowo kuszące rozwiązanie.

Prowadzenie swojego biznesu bez stresu o problemy prawne i bez ryzyk prawnych brzmi naprawdę nieźle – a korzystanie z nowych zdobyczy technologii i wyprzedzanie swoich czasów to przecież domena startupów.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Plus.