12 marca 2016 roku w dziewiętnastu szkołach na terenie całej Polski odbędzie się druga edycja Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zainteresowanych programowaniem i rozwijaniem kompetencji cyfrowych.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Talent z Gdyni, które od ponad 10 lat zajmuje się realizowaniem projektów edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży uzdolnionej informatycznie. W prace na rzecz rozpowszechnienia informacji o Konkursie zaangażowali się nauczyciele współpracujący ze Stowarzyszeniem z całej Polski, m.in. Lublina, Warszawy, Gdańska, Szczecina, Białegostoku, oraz z mniejszych miejscowości takich jak Goleniów, Chmielnik czy Siedlce, a także przedstawiciele firm oraz mediów lokalnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Konkurs o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania Edycja II stanowi kontynuację działań rozpoczętych w trakcie realizacji projektu „Ogólnopolska Akademia Programowania”, finansowanego przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (obecnie Ministerstwo Cyfryzacji), w 2015 roku. Jednym z elementów projektu było zorganizowanie i przeprowadzenie Konkursu o Puchar Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Szybko okazało się, że formuła konkursowa sprzyja pogłębianiu wiedzy w atmosferze zdrowej realizacji, jednocześnie uatrakcyjniając dziedzinę programowania jako interesującego sposobu na rozwijanie zdolności matematycznych i informatycznych wśród młodego pokolenia.

– Pomimo tego, że projekt oficjalnie dobiegł końca, chcemy docenić zaangażowanie nauczycieli oraz uczniów z całej Polski i kontynuować w miarę możliwości idee zapoczątkowane w projekcie. Zarówno jedni jak i drudzy wykazali się wtedy energią i determinacją do działania na rzecz rozwoju programowania w Polsce, dlatego postanowiliśmy dać im przestrzeń do dalszej pracy – mówi Prezes Zarządu Stowarzyszenia Talent, mgr Ryszard Szubartowski.

Konkurs zostanie poprzedzony sesją treningową, która odbędzie się w dniach 7-9 marca 2016r. online. Aby wziąć udział w sesji treningowej Konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, po uprzednim zalogowaniu się na platformę: zadania.programuj.edu.pl. Z kolei aby wziąć udział w sesji głównej Konkursu, należy skontaktować się z przedstawicielem wybranego ośrodka konkursowego.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze (0)