... ... ...

Europejscy liderzy technologiczni tworzą międzynarodową inicjatywę. Pięć polskich firm w European Tech Alliance

Dodane

27-10-2015

Informacja prasowa
Grupa firm technologicznych z Europy ogłosiła powstanie European Tech Alliance. Celem inicjatywy ma być wsparcie instytucji europejskich w stymulowaniu wzrostu gospodarczego w UE. Wśród firm członkowskich - znalazło się pięć polskich spółek.

- Stworzyliśmy tę inicjatywę, aby dzielić się naszym zbiorowym doświadczeniem oraz pomysłami na rozwój cyfrowy Europy z przedstawicielami instytucji europejskich - mówi Niklas Zennström, przewodniczący EUTA, współzałożyciel giganta technologicznego Skype oraz założyciel funduszu Atomico.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

- Cieszy mnie, że EUTA stanie się nowym kanałem komunikacji z politykami Unii Europejskiej. Dzięki swojemu doświadczeniu członkowie inicjatywy wniosą bezcenny wkład w powstanie strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego - mówi Andrus Ansip, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

- Następne 12-18 miesięcy będzie absolutnie kluczowe z punktu widzenia prac Komisji Europejskiej nad strategią Jednolitego Rynku Cyfrowego, która ma na celu wyeliminowanie krajowych ograniczeń w rozwoju firm technologicznych z UE, stymulowanie ich wzrostu i potencjału inwestycyjnego. EUTA będzie wspierać prace Komisji Europejskiej w tym zakresie. Nasza inicjatywa gromadzi topowe przedsięwzięcia technologiczne, które każdego dnia przyczyniają się do wzrostu gospodarki cyfrowej Europy. Historia każdego z nich jest dowodem na to, że Europa ma silną pozycję w obszarze nowych technologii i może przyczynić się do uformowania strategii skutecznego wzrostu innych przedsięwzięć technologicznych z UE - dodaje Zennström.

Wśród 26 członków European Tech Alliance jest pięć spółek technologicznych z Polski: właściciel największej platformy transakcyjnej online w Polsce – Allegro Group, aplikacja CRM dla profesjonalistów Public Relations – Prowly, narzędzie do monitorowania internetu i mediów społecznościowych – Brand24, serwis internetowy zajmujący się dystrybucją audiobooków – Audioteka.pl oraz dostawca technologii tłumaczeń - Transenter.pl.

fot. pixabay.com

Komentarze (0)