Las Vegas ponownie gości jedną z najważniejszych imprez technologicznych na świecie. Rokrocznie ściągają tu największe firmy z branży oraz pionierzy innowacji, którzy chcą rzucić wyzwanie gigantom. CES to właściwe czas i miejsce, by pokazać asa z rękawa.

Polski startup Monster & Devices jest jedną z niewielu polskich firm, które w tym roku pojawią się wśród tysięcy wystawców z całego świata. Zielonogórski startup wchodzi właśnie na rynek ze swoim oprogramowaniem Touch Anywhere umożliwiającym przekształcenie każdej płaskiej powierzchni w interaktywny ekran. Produkt był dopracowywany przez ostatni rok, teraz trafia do międzynarodowej sprzedaży. 

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Rokrocznie CES jest miejscem światowych premier innowacyjnych produktów i projektów zarówno technologicznych gigantów takich jak Apple, Samsung, czy Microsoft, jak i debiutujących, tworzonych dopiero przedsiębiorstw. Z szansy takiej skorzystać chce nasz rodzimy projekt.

- Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszego miejsca na premierę Touch Anywhere. Poza możliwością nawiązania ogromnej ilości wartościowych kontaktów biznesowych, CES to najlepsze z możliwych miejsc na zainteresowanie spółką i jej produktami potencjalnych dystrybutorów, czy mediów. W nadchodzących dniach mamy ogrom pracy do wykonania, ale jesteśmy tym strasznie podekscytowani - mówi Marcin Kowcz, CEO Monster & Devices.

Polska spółka pojawiła się w Las Vegas na zaproszenie firmy Orbbec, która oferuje czujnik ruchu pod nazwą Astra PRO. Urządzenie to wraz z dowolnym domowym projektorem oraz wspomnianym oprogramowaniem polskiej spółki – Touch Anywhere, umożliwia interakcję z oprogramowaniem z systemu Windows na ścianie, czy stole. Obraz wyświetlany na tych powierzchniach staje się interaktywny, wprowadzając unikatowe możliwości do zastosowania w edukacji, rozrywce oraz marketingu.

- Oprogramowanie na rynku globalnym dostępne będzie wraz z czujnikiem głębi produkowanym przez naszego partnera, bądź jako samodzielny software. Traktujemy CES 2016 jako miejsce od którego rozpoczynamy globalną dystrybucję naszych produktów - dodaj prezes spółki.

Jako startup spółka Kowcza zebrała wiele nagród oraz wyróżnień m.in. nominację do nagrody Parkowe Orły 2015, tytuł Akademickiego Lidera Innowacji 2014. W grudniu ubiegłego roku, jako jedyna polska firma Monster & Devices znalazł sie w gronie finalistów pierwszej edycji Google CEE Campus Exchange Program. Doświadczenia, które zespół zebrał w tej fazie rozwoju firmy, rokują dobrze na jej ambitne plany rozwoju. Monster & Devices za cel stawia sobie tytuł lidera rynku w obszarze oprogramowania dedykowanego sensorom głębi. Spółka chce stanowić centrum badawcze dla przedsiębiorstw zainteresowanych wdrażaniem technologii opartych na analizie obrazu i głębi.

fot. materiały prasowe 

Komentarze (0)