Branża:

edukacja

Finansowanie:

własne

dotacja z UE

Model biznesowy:

inny

freelearning

Czym jest Wasz projekt?

Freelearning.pl, to nowoczesna platforma edukacyjna, gdzie będzie można znaleźć oraz w prosty sposób publikować swoje prezentacje, lekcje lub wykłady w różnych formatach i z dowolnej dziedziny nauki. Naszą ideą i głównym celem jest uwolnienie wiedzy, jaką przez tysiąclecia zgromadziła ludzkość. Słowa Sokratesa „wiem, że nic nie wiem”, po dwóch i pół tysiąca lat stają się nieaktualne. Dzisiaj już wiem, że wszystko wiem. Technika pozwala nam swobodnie wymieniać się wiedzą i doświadczeniem i dlatego postanowiliśmy wykorzystać te możliwości do stworzenia platformy freelearning.pl.

Jaki problem rozwiązujecie?

Bez względu na stan posiadania i miejsce urodzenia każdy powinien mieć możliwość darmowego uczenia się i dzielenia własną wiedzą. Chcemy zebrać rozproszoną po całej sieci wiedzę w jednym miejscu. Zaoferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia i rozpowszechniania różnego rodzaju szkoleń, lekcji, materiałów dydaktycznych w formie filmów, prezentacji czy wykładów dla nieograniczonego grona odbiorców. Wszystko to na licencji Creative Commons (CC-BY-SA), która pozwala na swobodną wymianę materiałów pomiędzy użytkownikami i innymi portalami.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Freelearning.pl jest dla wszystkich, którzy pragną zdobywać wiedzę lub podnosić kwalifikacje oraz tych, którzy chcą dzielić się swoimi wiadomościami i doświadczeniem. W szczególności dla pasjonatów, nauczycieli, trenerów, wykładowców i każdego kto, tak jak my wierzy, że wiedza może być naprawdę darmowa a nauka ciekawa, zabawna i wydajna.

Kto stoi za projektem?

Zespół freelearning.pl

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie projekt jest we wstępnej fazie wprowadzenia na rynek, W grudniu 2012 uruchomiliśmy wersję beta platformy. Nasze działania skoncentrowane są na promocji platformy oraz nawiązywaniu współpracy z trenerami, pasjonatami, nauczycielami, wykładowcami czy naukowcami.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy pozyskiwać nowych użytkowników, partnerów oraz inwestora dla rozwoju platformy. Nie mniej ważna jest dla nas globalizacja produktu. Już wkrótce udostępnimy kreator prezentacji - online, który w przystępny sposób umożliwi: - stworzenie własnego szkolenia od A do Z, - upload materiałów audiowizualnych i grafik, - dodanie prezentacji ppt czy dokumentów pdf, - dowolną aranżację wyświetlanych elementów w poszczególnych slajdach. Dodatkową funkcjonalnością będzie możliwość tworzenia i przeprowadzania testów z istniejących szkoleń.