Branża:

prawo i przepisy

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

abonament

SpecPrawnik

Czym jest Wasz projekt?

Serwis jest działającą na podstawie rzeczywistych opisów spraw prawników autorską wyszukiwarką wspomagającą znalezienie prawnika do konkretnej potrzeby Klienta. Pomaga znaleźć osobie potrzebującej prawnika - specjalistę prawnego, który może mu pomóc w potrzebie prawnej, robił już podobne spory, transakcje lub zbliżone sprawy w danej dziedzinie, specjalizacji, branży.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ułatwiamy znalezienie prawnika do konkretnego problemu prawnego. Klient prawnika wpisuje w okienko wyszukiwania problem prawny (znaczące słowa lub frazę a nawet kawałek treści z pisma z Sądu, Urzędu z czasem paragraf ) a serwis odnajduje prawnika, który zajmował się podobnymi problemami, przeszukując opisy spraw prawników zarejestrowanych w serwisie. Dalej osoba potrzebująca pomocy prawnej może wybrać prawników i zwrócić się bezpośrednio do nich o pomoc, zapytać jednym listem o dostępność i cenę usługi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

SpecPrawnik jest dla osób, firm i instytucji. W szczególności jest dla tych, którzy nie wiedzą do kogo mają się zwrócić ze swoim problemem prawnym lub poszukują prawnika o wąskiej specjalizacji.

Kto stoi za projektem?

Specprawnik został utworzony przez radców prawnych i informatyków, którzy połączyli swoje doświadczenie aby pomóc Klientom i prawnikom właściwie się dobrać. Twórcy Serwisu: Zbigniew Abramowicz,Katarzyna Abramowicz.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

SpecPrawnik jest na wczesnym etapie rozwoju. Mamy 70 prawników, ok. 130 opisów spraw i 5500 wyszukań od powstania w październiku 2012 roku. Aktualnie rozmawiamy z wybitnymi ekspertami i specjalistami prawa na temat wsparcia swoją osobą projektu.

Jakie są plany rozwoju?

Zbieramy reprezentatywną liczbę opisów spraw i prawników oraz pracujemy nad rozpoznawalnością serwisu.Równolegle trwają też prace nad udostępnieniem funkcjonalności motywujące prawników i Klientów do korzystania z serwisu.