Branża:

aplikacje

marketing i reklama

social media

społeczność

turystyka

rozrywka

transport i komunikacja

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

pośrednictwo

TeleportMe

Czym jest Wasz projekt?

TeleportMe to super prosta nawigacja (podążaj za strzałką) z możliwością zapisywania lokalizacji (teleporty) i przesyłania ich do Twoich znajomych poprzez sms, email, Twittera lub Facebooka. Aby się teleportować wystarczą dwa kroki: oznacz miejsce na mapie teleportem (lub użyj teleportu od znajomego), podążaj za strzałką. I już – właśnie zostałeś teleportowany!

Jaki problem rozwiązujecie?

Umożliwiamy ludziom dotarcie do miejsc, których lokalizacji nie znają lub zapomnieli. Zamieniając smartfony w urządzenia teleportacyjne zapewniamy teleportację z punktu A do punktu B w możliwie najprostszy sposób - wystarczy podążać za naszą strzałką. Just get there!

Do kogo kierujecie swój projekt?

Tzw. 'average John' z większego miasta posiadający iPhone i korzystający w nim z internetu i aplikacji użytkowych.

Kto stoi za projektem?

Projekt narodził się podczas Startup Weekend Trójmiasto w kwietniu 2012. Członkowie zespołu byli 'przyjezdnymi' i wieczorem zgubili się w lesie nad morzem, marzyli o czymś super prostym wskazującym drogę do domu. Gdy wkońcu wydostaliśmy się z lasu, stwierdziliśmy, że robimy piwot i tak powstał TeleportMe.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Trochę to potrwało, ale w końcu udało się wypuścić pierwszą wersję aplikacji dla iPhone, zaczynamy zbierać feedback od szerszego grona i statystyki ruchu.

Jakie są plany rozwoju?

Widzimy kilka opcji, ale o tym wolelibyśmy porozmawiać nieco później :-) Możemy wspomnieć, że chociażby możemy generować bardzo czytelne linki do miejsc, np.: http://TeleportMe.to/Opener