Branża:

aplikacje

lifestyle

zdrowie i uroda

sport

Finansowanie:

własne

dotacja z UE

Model biznesowy:

freemium

RunGuru

Czym jest Wasz projekt?

Rozwijający się dynamicznie rynek biegowy daje szansę nowym przedsięwzięciom mającym na celu wsparcie biegaczy. Zarówno sprzętowe, jak i merytoryczne. RunGuru jest odpowiedzią na jedną z podstawowych wątpliwości wszystkich uprawiających lub przymierzających się do uprawiania tego sportu - jak to robić skutecznie i bezpiecznie. Do tego potrzebny jest dobry plan treningowy, opracowany przez fachowca, przejrzysty, dopasowany do konkretnego człowieka. Nie ma na rynku narzędzia spełniającego wszystkie te kryteria, a papierowe alternatywy są delikatnie mówiąc niepraktyczne w użyciu. Stąd RunGuru.

Jaki problem rozwiązujecie?

Biegacze mają często kłopot z jedną z dwóch podstawowych dla nich rzeczy - planem treningowym. Dostępne w internecie są przedstawiane w postaci tabel z trudnymi do zrozumienia opisami. Nie sposób ich dopasować do indywidualnego celu, zwłaszcza że bywają różne. RunGuru opracowuje indywidualny plan treningowy - dopasowany do terminu imprezy, w której chce wystartować biegacz, pomagający chudnąć lub jedynie poprawiający kondycję. Wszystko zależy od podopiecznego. Realizacja planu też ma znaczenie, dlatego RunGuru bierze pod uwagę postępy i modyfikuje treningi, gdy jest to konieczne.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Potencjalnymi klientami RunGuru są wszyscy biegacze. Po pierwsze zaawansowani, którzy dostają narzędzie dokładniej planujące trening niż nasza konkurencja i co najważniejsze dopasowujący plan do bieżącej sytuacji. Po drugie początkujący, którzy dzięki RunGuru dowiedzą się jak zacząć trenować, jak stawiać pierwsze kroki bezpiecznie, bez kontuzji i jak robić szybkie postępy. RunGuru jest też dobrym motywatorem - każdy z treningów kończy się oceną trenera, który pomaga chętniej wychodzić na biegowe trasy.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą projektu jest Marcin Chłopaś - doświadczony maratończyk i wieloletni dziennikarz związany z TVP, Radiową Jedynką a wcześniej między innymi TOK FM. Za merytoryczną część planów treningowych odpowiada Wojciech Staszewski - licencjonowany trener lekkoatletyki i dziennikarz Newsweeka, a wcześniej Gazety Wyborczej, gdzie był czołowym reporterem i współtwórcą akcji Polska Biega. Za psychologiczną część narzędzia odpowiada Tomasz Staśkiewicz - trener biegaczy, trener biznesu, z wykształcenia psycholog.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

RunGuru jest dostępny jako aplikacja w AppStore oraz serwis www.runguru.pl

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy tworzyć nowych wersji językowych, zbudować aplikację mobilną dla Androida oraz stale promować narzędzie.