Branża:

aplikacje

Finansowanie:

inkubator

Model biznesowy:

usługi premium

pośrednictwo

Posprzątaj

Czym jest Wasz projekt?

Posprzątaj to aplikacja, która umożliwia zamawianie usług firm sprzątających online. Wybierając miejscowość, termin i rodzaj sprzątania nasza platforma wyszukuje firmę z najbliższej okolicy, która spełnia zaznaczone kryteria. Podzieliliśmy zakres sprzątania na 4 kategorie: posprzątaj w domu lub mieszkaniu, w biurze, po imprezie oraz posprzątaj na zewnątrz. Następnie wybiera się rodzaj usług. Nie byłoby posprzataj.com, gdyby nie partnerzy, czyli firmy sprzątające. Nasze narzędzie umożliwia im zarządzanie własnymi usługami i personelem. A co najważniejsze - to wszystko dzieje się online.

Jaki problem rozwiązujecie?

Aby wybrać dziś firmę sprzątającą trzeba zrobić dokładny research. To wiele godzin poszukiwań, telefonicznych ustaleń i mailowych wycen. Platforma znacznie upraszcza ten proces - wpisując metraż i stopień umeblowania, można oszacować koszt sprzątania. Monitorujemy wszystkie wykonane usługi, dlatego zamawiający w każdej chwili może sprawdzić kiedy i co zostało posprzątane. Platforma łączy go z firmami sprzątającymi, które dzięki temu rozwiązaniu zyskują nowych klientów. Udostępniamy im także narzędzie ułatwiające zarządzanie firmą.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszymi odbiorcami są dwie grupy. Są to profesjonalne firmy sprzątające, które mogą traktować posprzataj.com jako swój kanał sprzedaży, ale również świetne narzędzie do zarządzania i budowania wizerunku. To też oczywiście wszyscy ci, którzy chcą zlecić sprzątanie - zarówno w domu, w biurze, jak i np. po imprezie plenerowej.

Kto stoi za projektem?

Posprzątaj to pierwszy polski start-up zespołu punk internet. Jako team prowadzimy inkubator z własnym kapitałem, który nie tylko wspiera zewnętrzne projekty, ale i tworzy własne start-upy. Pomysłodawcą jest Waldemar Ariel Gala, który jako anioł biznesu lub mikro inwestor wspierał takie start-upy jak Protonet, DaWanda, czy goodz. Właśnie przenosi się z Berlina do Poznania, gdzie z niecierpliwością czekają na niego punki, czyli my - gotowi na kolejne wyzwania.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W połowie grudnia startujemy z landing page i nasze działania kierujemy do firm sprzątających. Od tego momentu dostępny jest też nasz fan page na Facebooku. Znajdziecie go pod nazwą posprzataj.com.

Jakie są plany rozwoju?

Zaczynamy od pozyskiwania partnerów, czyli firm sprzątających. Wzmożone działania w tym obszarze planowane są na przełom grudnia i stycznia. Kolejnym krokiem jest pozyskanie pierwszych klientów, przypadające już na drugą połowę stycznia. Cały czas planujemy rozwijać bazę naszych partnerów, tak by posprzataj.com była dla użytkowników najlepszym źródłem informacji o firmach sprzątających i miejscem, które jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy poszukujemy usług porządkowych. Mamy ambicję. Chcemy wymiatać!