Branża:

kariera i rekrutacja

Finansowanie:

własne

inwestor prywatny

Model biznesowy:

pośrednictwo

inny

Shookai

Czym jest Wasz projekt?

Shookai – to społecznościowy system poszukiwania pracowników. Pomagamy pracodawcom dotrzeć do najlepszych specjalistów – do tych którzy aktywnie nie poszukują pracy. Pracodawca publikując ofertę pracy przeznacza nagrodę za znalezienie specjalisty. Shookai rozdziela tę nagrodę pomiędzy osoby, które przesyłają informację o rekrutacji i samego specjalistę. Dzięku Shookai każdy może zyskać 100 zł za przekazanie informacji o rekrutacji, a specjalista ma okazję znaleźć ciekawą pracę z motywacyjnym bonusem na start.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy problem niedoboru talentów. Motywując nagrodą finansową w wysokości 100 zł zachęcamy internautów do przekazywania informacji o rekrutacji swoim znajomym. 100 zł nagrody trafia do wszystkich osób w łańcuchu polecających, dzięki czemu nawet nie znając potencjalnego kandydata można zyskać 100 zł za przekazanie informacji o rekrutacji swoim znajomym.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszymi klientami są firmy, które świadome wartości dobrych specjalistów są w stanie przeznaczyć nagrodę finansową w zamian za znalezienie odpowiedniego kandydata. Jednocześnie Shookai to okazja na zyskanie 100 zł dla wszystkich którzy poświęcą chwilę aby przekazać informację o rekrutacji swoim znajomym.

Kto stoi za projektem?

W sklład zespołu wchodzą: 1.George Suwala(Anioł Biznesu) - Senior Manager, IoT Embedded Products Marketing at Cisco System, Kalifornia 2. Robert Nosko(Anioł Biznesu) - prawie 20 letnie doświadczenie w branży IT, programista, analityk, architekt 3. Sebastian Krupa(CEO) - kilkuletnie doświadczenie w rozwoju firm zajmujących się usługami IT 4. Kamil Bazyluk(CTO) - wieloletnie doświadczenie w branży IT oraz zamiłowanie z zakresu psychologi behavioralnej oraz marketingu 5. Damian Kałdonek(specjalist Social Media) - programista frontendowiec z zamiłowaniem do Social Media

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt został uruchomiony 16 marca. Pozyskaliśmy pierwszych klientów – firmy zamieściły rekrutacje wraz z nagrodami rzędu 5000 zł. Skupiamy się na popularyzacji całej idei oraz dotarciu do jak największej liczby przekazujących.

Jakie są plany rozwoju?

Dzięki temu, że posiadamy doświadczonego mentora oraz anioła biznesu z dużym kręgiem kontaktów w Kaliforni – planujemy rozszerzenie naszej działalności na teren Stanów Zjednoczonych a następnie pozostałych krajów Europy. W najbliższym czasie skupiamy się popularyzacji Shookai na terenie polski oraz budowaniu bazy aktywnych przekazujących.