Branża:

edukacja

gry

rozrywka

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

reklama

usługi premium

abonament

Weemto

Czym jest Wasz projekt?

Weemto.com to quiz internetowy, który za główny cel stawia sobie dostarczenie świetnej rozrywki na spotkaniach ze znajomymi. Quiz pozwala na wspólną zabawę osób, które są w jednym pokoju i chcą sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek. Aplikacja Weemto.com łączy w sobie najlepsze cechy gier, w które grał w domu chyba każdy, np. Monopol, gry karciane, kalambury oraz wygodę gier komputerowych, wykorzystujących udogodnienia, które udostępniają np. smartfony, laptopy i SmartTV. Uczestnicy quizu podczas rundy odpowiadają na 20 pytań. Do każdego pytania podawane są trzy możliwe odpowiedzi - z czego tylko jedna jest poprawna. Zwycięzcą rundy zostaje osoba, która udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. 

Jaki problem rozwiązujecie?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada smartfona oraz laptopa bądź komputer. Stąd pomysł aby stworzyć grę, która pozwoli wykorzystać te urządzenia do świetnej zabawy. Uczestnicy mogą wykorzystać do zabawy to z czym najprawdopodobniej się nie rozstają - telefon/smartfon/tablet oraz laptop (np. podłączony do telewizora). Aplikacja, w odróżnieniu do innych, zachęca do gry podczas “fizycznej obecności” w jednym pokoju, a nie tylko “na odległość”. Dzięki temu zamiast grać w samotności, można się świetnie bawić i cieszyć obecnością i rozmową ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi. Wspólna gra jest o wiele ciekawsza i przyjemniejsza. Quiz można rozpocząć szybko i umożliwić świetną zabawę wszystkim osobom, które się z nami spotkały. 

Do kogo kierujecie swój projekt?

Weemto.com zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, dorosłych jak i starszych. Każdy kto potrafi korzystać z Internetu będzie w stanie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Weemto.com Osoby, które nie “boją” się wykorzystać w pełni możliwości swoich smartfonów będą również mogły organizować wieloosobową, wspólną zabawę.

Kto stoi za projektem?

Aktualnie pracują nad nim dwie osoby, które mają spore doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych - pomysłodawcy projektu. Damian Sromek - programista PHP, który podczas wielu lat pracy miał zaszczyt pełnić również rolę lidera zespołu, architekta oprogramowania i rozwiązań oraz Scrum Mastera. Zajmuje się Weemto.com od A do Z. Agata Malec-Sromek - frontend developer, która ma doświadczenie z tworzeniem grafiki, HTML/CSS oraz JavaScript. Szkoleniowiec i właściciel firmy www.PixelStar.pl, która orgranizuje szkolenia z programowania - głównie dla kobiet. Prowadzi Facebookowy fan-page: IT Dziewczyno (facebook.com/itdziewczyno) oraz orgranizuje warszawskie spotkania “Woman in Technology” (facebook.com/WiTPoland) W Weemto.com odpowiedzialna za warstwę wizualną (grafika, HTML/CSS, JavaScript). Damian Sromek i Agata Malec-Sromek wspólnie wyznaczają kierunek rozwoju Weemto.com. 

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Weemto.com jest jeszcze świeżym i dynamicznie rozwijanym projektem. Konkretne prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu 2015 r. Aktualnie dostępna jest już pierwsza wersja aplikacji, która walczy o pozyskanie kolejnych użytkowników oraz ich opinii.

Jakie są plany rozwoju?

Aby umożliwić jeszcze przyjemniejszą i łatwiejszą zabawę planujemy wydanie aplikacji natywnych na telefony z Androidem i iOSem, dodanie pytań “obrazkowych”, udostępnienie możliwości zgłaszania pytań do poprawki, dodanie możliwości oceniania pytań, udostępnienie poziomów pytań (łatwe i trudne), ranking graczy i atrakcyjniejsze GUI i lepszy UX.