Branża:

aplikacje

informatyka i programowanie

Finansowanie:

fundusz

Model biznesowy:

abonament

Flexpi.com

Czym jest Wasz projekt?

Flexpi jest platformą usług dla programistów aplikacji opartych na HTML5.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nie każdy programista budujący aplikacje z wykorzystaniem JavaScript i HTML5 zna API Facebooka, GG, BrowserID czy PayPala. Większość z nich niezbyt dobrze albo wcale nie umie posługiwać się językami "serverside" czy zapisywać i obsługiwać dane z baz danych. Dzięki naszym usługom programista może skupić się na dopracowywaniu mechanizmów gry albo wyglądzie aplikacji, nie martwiąc się o backend – wystarczy, że użyje naszego sdk napisanego w doskonale znanym przez niego JavaScripcie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Flexpi skierowane jest do programistów gier i aplikacji (webowych, mobilnych, a nawet desktopowych) opartych na JavaScript i HTML5.

Kto stoi za projektem?

Za tym wszystkim stoi zespól Fly With Monkey, który od długiego już czasu angażuje się w rozwój silników gier na HTML5 oraz systemów integracji zasobów serwerowych z API różnych dostawców.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Flexpi jest na etapie otwartej bety z 3 ogólnie dostępnymi usługami: FlexStats – logowanie danych i wygodne ich przeglądanie w panelu aplikacji, FlexSocial – bardzo prosta integracja z sieciami społecznościowymi i providerami logowania, w tej chwili obsługuje Facebooka i BrowserID, FlexPayment – obsługa koszyka produktów i transakcji, na dzień dzisiejszy wdrożony jest PayPal.

Jakie są plany rozwoju?

Flexpi w najbliższym czasie powiększy się o kolejne usługi, np. FlexBadges (definiowanie i nadawanie odznak dla graczy). Cały czas trwają prace nad integracją kolejnych API w ramach już dostępnych usług.