Draft EYE

grafika i design, informatyka i programowanie, aplikacje, produktywność
www.drafteye.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Draft EYE to system akceptacji projektów i zarządzania zadaniami. Pomysł narodził się na bazie własnych doświadczeń związanych z prowadzeniem niewielkich projektów i komunikacji z klientami.

Czym jest Wasz projekt?

Draft EYE to system akceptacji projektów i zarządzania zadaniami. Pomysł narodził się na bazie własnych doświadczeń związanych z prowadzeniem niewielkich projektów i komunikacji z klientami. Szczególnie przy większej liczbie jednocześnie prowadzonych prac, uciążliwe stało się nieustanne przeszukiwanie skrzynek pocztowych i komputerów w celu odnalezienia ustaleń, list poprawek, aktualnych wersji plików, wycen itp. Wtedy narodził się pomysł, aby zrobić prosty i intuicyjny system, do którego będzie można przenieść całą sferę związaną z działalnością typowego webmastera-freelancera.

Jaki problem rozwiązujecie?

Kluczowym celem Draft EYE jest ułatwienie i uproszczenie komunikacji grafików z klientami. Korzystając z systemu obie strony nie potrzebują już wzajemnie przesyłać dziesiątków e-maili z załącznikami i komentarzami. Wymiana uwag, plików i poprawek odbywa się w pełni poprzez system. Dodatkowo, dzięki zebraniu wszystkich informacji w jednym miejscu, graficy i klienci widzą pełną historię projektów oraz mają dostęp do wszystkich wersji zadań. Do pracy z Draft EYE potrzebna jest jedynie przeglądarka i dostęp do internetu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Grupą docelową są graficy i profesje związane z przetwarzaniem grafiki (webmasterzy, DTP'owcy itp.) Jeśli chodzi o skalę działalności, to system będzie idealny dla freelancerów i niewielkich agencji. Dobrze znamy oczekiwania i największe problemy tych grup, bo sami w nich jesteśmy.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcami są dwie osoby: Michał Najman (programista .NET i pasjonat technologii internetowych) oraz Mirek Pawelec (grafik i DTP-owiec z dużym doświadczeniem). Wspólny mianownik - freelancing i wielokrotne przekonanie się na własnej skórze, jak trudnym zadaniem jest sprawna komunikacja z klientami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

System pod kątem technicznym jest w pełni funkcjonalny i dostarcza wszystkie funkcje określone w MVP. Od strony produktowej Draft EYE jest w fazie product-market fit. Projekt wystartował kilka miesięcy temu, a mimo to od tego czasu serwis przeszedł już dużą metamorfozę. Najważniejszym wynikiem z ostatnich miesięcy jest zdobyta wiedza i nauka dotycząca rozwijania startupu. Jedno jest pewne - przed Draft EYE jeszcze mnóstwo pracy.

Jakie są plany rozwoju?

Kluczowym planem na najbliższą przyszłość jest stworzenie wersji angielskiej. Równie istotną sprawą jest wdrażanie zmian i korygowanie kierunku rozwoju funkcjonalności zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Z technicznych spraw dużym wyzwaniem będzie wdrożenie w części aplikacyjnej Responsive Design i przeniesienie hostowania systemu do chmury.

Startupy

Dodaj startup