KlauzuleNiedozwolone

prawo i przepisy, e-commerce
klauzuleniedozwolone.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

KlauzuleNiedozwolone.pl to serwis i automatyczna wyszukiwarka, która pomaga znaleźć określone klauzule niedozwolone w regulaminach sklepów internetowych i umowach konsumenckich. Dzięki niej w szybki i prosty sposób można sprawdzić, czy dane zapisy są zgodne z prawem i wiążące. Osoby odwiedzające serwis mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną i darmowe audyty, które dokonywane są przez wyspecjalizowanych prawników. Nasz serwis jest również kopalnią wiedzy na tak skomplikowany temat, jakim bez wątpienia są klauzule abuzywne.

Jaki problem rozwiązujecie?

Pomagamy przedsiębiorcom postępować zgodnie z prawem i ułatwiamy orientację w rozbudowanym rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez UOKiK. Doradzamy również sprzedawcom, którzy zostali pozwani za stosowanie niedozwolonych zapisów przez stowarzyszenia konsumenckie. Oprócz tego, nasi prawnicy mogą stworzyć całkowicie bezpieczny i legalny regulamin sklepu internetowego dla naszych klientów.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Odbiorcami naszego projektu są wszyscy przedsiębiorcy, którzy współpracują z konsumentami - sprzedawcy internetowi, dostarczyciele usług czy też pośrednicy. Na naszej stronie internetowej pomoc mogą uzyskać również konsumenci poszukujący wiedzy o klauzulach niedozwolonych.

Kto stoi za projektem?

Projekt został stworzony przez wyspecjalizowanych prawników i specjalistów z zakresu e-commerce. Cały czas również gromadzimy niezbędne doświadczenie, które pozwala nam na efektywniejszą współpracę z naszymi klientami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Za pomocą naszej wyszukiwarki przebadano już kilka tysięcy regulaminów i umów. Pomoc prawną uzyskało ponad 1000 sprzedawców. Stale rozwijamy nasz serwis i wprowadzamy nowe produkty, które są wynikiem rozmów z naszymi klientami na temat ich potrzeb.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy upowszechnić wiedzę prawną wśród przedsiębiorców, tak aby sprawdzanie zapisów pod kątem klauzul niedozwolonych stało się normą. Chodzi o ochronę praw konsumentów i poszerzenie świadomości zagrożenia, jakie niosą ze sobą niezgodne z prawem treści umieszczane w regulaminach i umowach. Chcemy, aby klauzule niedozwolone w sklepach internetowych należały do rzadkości, a sam rejestr klauzul niedozwolonych przestał powiększać się w takim tempie.

Startupy

Dodaj startup