MySkills

kariera i rekrutacja, społeczność, edukacja
myskills.pl/
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament, freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

MySkills to portal, który łączy firmy szkoleniowe oraz społeczność coachów i trenerów z osobami zainteresowanymi rozwojem swoich umiejętności. Stworzyliśmy algorytm, który analizuje poziom kompetencji uczestnika i dopasowuje do niego na tej podstawie szkolenie. Algorytm bierze też pod uwagę, które umiejętności użytkownik chce rozwijać. MySkills to też narzędzie dla firm szkoleniowych. Stworzyliśmy CRM, który pozwala firmom zarządzać swoimi szkoleniami, płatnościami, kontaktować się z użytkownikami i wiele więcej. Jesteśmy więc portalem, który kompleksowo podchodzi do tematyki szkoleniowej.

Jaki problem rozwiązujecie?

MySkills odwraca proces wyboru odpowiedniego szkolenia – u nas to nie użytkownik szuka szkolenia, ale szkolenie szuka użytkownika. Genetyczny algorytm uczący się analizuje kompetencje użytkowników, porównuje je z innymi osobami na stanowisku, na które chcą aplikować i na tej podstawie proponuje listę szkoleń, z wyliczonym wskaźnikiem dopasowania. Rozwiązaliśmy również problem utrudnionego kontaktu między trenerem a uczestnikami oraz przesyłania dokumentów, materiałów szkoleniowych, czy ankiet ewaluacyjnych. Chcemy też, żeby MySkills było miejscem, gdzie rekruterzy znajdą odpowiedniego pracownika, którego wyszukają również dzięki algorytmowi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

MySkills stworzyliśmy z myślą o osobach szukających szkoleń oraz pracy, z myślą o firmach szkoleniowych i trenerach oraz rekruterach. Osobom szukającym szkoleń, pomagamy ocenić poziom swoich kompetencji, analizujemy ich potrzeby i sugerujemy ścieżki rozwoju. Trenerzy znajdą tutaj przestrzeń do wymiany wiedzy i dokumentów z grupą szkoleniową oraz zadbają o budowanie swojej marki osobistej, m.in. dzięki narzędziom oceniania i opiniowania, które pozwolą potwierdzić ich kompetencje i ułatwią znalezienie zleceń.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcami i założycielami portalu są bracia, Maciej Misiurek (CEO & Co-Founder) oraz Bartosz Misiurek (Co-Founder) - pasjonaci nowych technologii, od ponad dekady związani z IT oraz z branżą szkoleniową. Nasz zespół uzupełniają doświadczeni programiści, graficy, oraz ludzie związani z branżą szkoleniową.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal jest już gotowym do użytku produktem. Szlifujemy go pod kątem graficznym i funkcjonalnym. Skupiamy się obecnie na promocji portalu w mediach społecznościowych, pojawiamy się na targach i konferencjach dla branż szkoleniowych i HR, publikujemy eksperckie artykuły w prasie branżowej. Każdego dnia przybywa nam użytkowników (zarówno jeśli chodzi osoby szukające szkoleń, jak i trenerów i firmy szkoleniowe).

Jakie są plany rozwoju?

Naszym planem jest przede wszystkim wdrożenie płatności online oraz webinarów . Chcemy również dać możliwość sprzedaży szkoleń VOD. Pracujemy na to, żeby być portalem nr 1 dla branży szkoleniowej i być miejscem , które jest odpowiedzią na każdy aspekt związany z szukaniem czy sprzedażą szkolenia. Zależy nam też, aby cieszyć się pozycją eksperta na rynku szkoleń i systematycznie idziemy w tym kierunku. Warto dodać, że system pozwala również na tworzenie złożonych raportów, na podstawie informacji, które zbieramy o użytkownikach. Przedstawianie ich szerokiej publiczności też jest naszym celem. Wiemy dobrze, że takiego rozwiązania jak nasze nie ma zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, dlatego widzimy możliwość zeskalowania biznesu również poza granice naszego kraju.

Startupy

Dodaj startup