MCI.EuroVentures oraz Saltus TUW podpisały umowę sprzedaży grupy Dotcard, do której należą Dotpay i eCard. Transakcja będzie opiewać na kwotę 315 milionów złotych. Nowym inwestorem strategicznym zostaje nordycki Nets.

fot. unsplash.com

Dotcard to grupa, która powstała z połączenia Dotpay i eCard. Pierwsza ze spółek dostarcza usługi e-płatności Pay-By-Link, druga natomiast jest licencjonowanym integratorem transakcji kartami płatniczymi. 

Połączenie sił liderów 

Obie spółki znajdowały się w portfelu MCI.EuroVentures od 2016 roku. Fundusz szczyci się tym, że poprzez ich połączenie zbudowali jednego z liderów na lokalnym rynku płatności, który działa w modelu omnichannel. 

Zarząd Dotpay/eCard, który był zaangażowany w proces sprzedaży, będzie kontynuował rozwój spółek we współpracy z nowym inwestorem, co pozwoli im na umocnienie pozycji rynkowej oraz dalszy rozwój oferty. 

Nowy inwestor strategiczny Dotpay/eCard, Nets, w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat stał się liderem na rynkach nordyckich w obszarze płatności cyfrowych i związanych z nimi usług. Akwizycja Dotcarda pozwoli firmie rozszerzyć obecność w Europie.

Nowe cele inwestycyjne

Całkowity zysk ze sprzedaży Dotcarda wyniesie ok. 255 milionów złotych i będzie to największa kwota w historii Grupy MCI. Chociaż do zakończenia transakcji niezbędne są jeszcze tylko zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego, MCI przygotowuje się do kolejnych inwestycji. Chce na nie przeznaczyć nawet 200 milionów złotych.

W obliczu udanych wyjść z inwestycji wysokość kwoty nie powinna budzić wątpliwości. Warto przypomnieć sobie, że miesiąc temu fundusz sprzedał PayPalowi posiadany pakiet akcji szwedzkiego startupu iZettle zarabiając na transakcji około 100 milionów złotych. 

Komentarze (0)