... ... ...

Arabski nauczyciel wykorzystał polski „Magiczny Dywan” i wygrał 1 mln dirhamów

Dodane

29-11-2018

Julia Gugniewicz
Arabski nauczyciel wygrał wartą ponad 1 mln złotych nagrodę w konkursie na najlepszego pedagoga regionu Zatoki Perskiej. Jury doceniło nauczyciela, który z własnych środków ufundował 12 nowoczesnych laboratoriów w jego szkole. Jedno z nich zostało wyposażone w pochodzący z Polski „Magiczny Dywan”.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Wyróżniony projekt arabskiego nauczyciela Rasheda Ali Hashema polegał na stworzeniu laboratoriów prezentujących osiągnięcia naukowe oraz zachęcających uczniów do aktywności fizycznej. W jednym z laboratoriów mogą oni uczyć się z komputerów usytuowanych tuż przed bieżnią treningową, na której ćwiczą. Z kolei w innym pomieszczeniu pedałują na rowerze wytwarzającym prąd.

Jedno z laboratoriów zostało wyposażone w „Magiczny Dywan” – interaktywną podłogę polskiej firmy Funtronic, która wspomaga aktywność fizyczną i umysłową.

Nowoczesna edukacja doceniona przez księcia

Pomysł arabskiego nauczyciela polegał nie tylko na stworzeniu nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, ale też centrum opowiadającego o problemach i osiągnięciach uczniów ze specjalnymi potrzebami. Co więcej, Rashed Ali Hashem przeznaczył na swój pomysł 300 tys. dirhamów, które pochodziły z jego własnej kieszeni. Jego zaangażowanie i poświęcenie zostało docenione w konkursie ogłoszonym przez księcia Mohameda bin Zayeda – następcy tronu arabskiego emiratu. W konkursie wybierano najlepszego nauczyciela regionu Zatoki Perskiej. Zwycięski nauczyciel zapowiedział, że nagrodę przeznaczy na cele charytatywne oraz kolejne projekty, które planuje wdrożyć.

Technologia z Polski trafia na Półwysep Arabski

„Magiczny Dywan” to urządzenie, które stosowane jest jako wsparcie w edukacji zarówno przedszkolnej, jak i wczesnoszkolnej. Interaktywna podłoga, obsługiwana ruchami rąk i nóg, jest wyposażona w zestaw multimedialnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych, dzięki którym dzieci uczą się podstaw języka angielskiego, matematyki, historii, a nawet elementów programowania. Wykorzystywana przez urządzenie metoda edukacyjna wzmacnia inne sposoby pracy z dzieckiem przez zastosowanie nowoczesnych technologii w połączeniu z tradycyjnymi metodami nauczania. „Magiczny Dywan” trafia dziś do ponad 20 krajów świata, w tym także w rejon Bliskiego Wschodu. Urządzenie ma być też prezentowane w polskim pawilonie podczas targów EXPO 2020, które odbędą się w Dubaju.

Czytaj też: Magiczny Dywan polskiej firmy technologicznej Funtronic wspiera rehabilitację amerykańskiej nastolatki

Komentarze (0)