PayPal Holdings Inc. ogłosił dzisiaj zakończenie procesu oddzielenia się od eBay Inc. i od teraz jest niezależną firmą publiczną, notowaną na giełdzie NASDAQ pod symbolem “PYPL.”

Prezes i CEO PayPal, Dan Schulman, dołączył do pracowników i klientów, aby wcisnąć kultowy przycisk PayPal i uderzyć dziś rano w dzwon otwarcia na NASDAQ. PayPal stał się dzisiaj niezależną spółką publiczną z symbolem giełdowym „PYPL".

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Dan Schulman, CEO PayPal | fot. materiały prasowe 

- Jako światowa, otwarta platforma płatności cyfrowych, a także najbardziej zaufany i popularny portfel elektroniczny, jesteśmy podekscytowani mogąc świętować wejście na giełdę i rozpoczęcie naszego następnego rozdziału - mówi Dan Schulman, CEO PayPal i dodaje, że technologia mobilna przekształca płatności, czyniąc je prostszymi, bezpieczniejszymi i bardziej przystępnymi dla ludzi w dysponowaniu i zarządzaniu ich pieniędzmi. Jako niezależna firma, widzimy przed PayPal ogromną szansę na rozwinięcie naszej roli czempiona dla konsumentów i partnera dla sprzedawców oraz pomocy w kształtowaniu branży wraz z szybko postępującą digitalizacją pieniądza.

PayPal jest w bardzo dobrej pozycji, aby dostarczyć ludziom na całym świecie korzyści związane z cyfrowymi pieniędzmi. W 2014, przeprocesowaliśmy 235 miliardów dolarów w całkowitym wolumenie płatności i osiągnęliśmy ponad 8 miliardów dolarów przychodu. Również w zeszłym roku, przeprocesowaliśmy 46 miliardów dolarów w wolumenie płatności mobilnych. Świadczymy usługi dla ponad 169 milionów aktywnych użytkowników, na 203 rynkach na całym świecie.

- Skupiamy się na wykorzystanie naszych atutów w celu osiągnięcia długoterminowego wzrostu dla naszej spółki i akcjonariuszy. PayPal jest unikalny. Cechuje nas koncentracja na płatnościach cyfrowych, głębokie zaangażowanie w obsługę klienta, pęd do innowacji i technologicznie uniwersalną platformę, która stwarza wartość dla naszych konsumentów i sprzedawców, zarówno w ramach aplikacji, jak i coraz częściej fizycznych sklepów - dodaje Schulman.

PayPal był poprzednio notowany na NASDAQ pod tym samym symbolem “PYPL”, jeszcze zanim został przejęty przez eBay w 2002, za 1.5 miliarda dolarów. “Chcielibyśmy podziękować naszym przyjaciołom z eBay za ich olbrzymie wsparcie i partnerstwo przez ostatnie 12 lat,” podsumował Schulman.

Zgodnie z warunkami separacji, 17 lipca 2015, akcjonariusze będący w posiadaniu akcji zwykłych eBay, z końcem 8 lipca 2015 ("Dzień Rejestracji) otrzymali dystrybucję jednej akcji zwykłej PayPal na każdy udział w eBay w Dniu Rejestracji. Nie dystrybuowano żadnych akcji cząstkowych PayPal.

Od 6 lipca 2015, akcje PayPal były sprzedawane na zasadzie "When Issued - WI", pod symbolem "PYPLV", umożliwiając inwestorom na handel prawem otrzymania akcji PayPal w ramach dystrybucji. Sprzedaż akcji zwykłych PayPal na zasadzie "WI" zakończyła się wraz z zamknięciem giełdy 17 lipca. Od dzisiaj rozpoczęła się regularna sprzedaż akcji zwykłych PayPal na NASDAQ, pod symbolem "PYPL".

Komentarze (0)