1 0 0

Polska edycja „Global Impact Challenge” została wybrana najlepszym konkursem dla startupów na świecie

Dodane

06-12-2018

Informacja prasowa
„SingularityU Poland Global Impact Challenge” został wybrany najlepszym konkursem dla pasjonatów technologii spośród wszystkich przeprowadzonych przez Singularity University (SU) w 2018 roku. Konkursy o tej formule organizują lokalne filie SU, których jest obecnie 128 na całym świecie.

Polską edycję Global Impact Chalenge [GIC] wyróżniono za oryginalny dwudniowy format, jakość przedstawionych projektów, międzynarodowy charakter imprezy oraz zaangażowanie organizatora – Digital University, specjalizującego się w transformacji cyfrowej biznesu. Całe wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka, Fundacji PFR oraz Finastry.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

– To był pierwszy konkurs Singularity University w naszym kraju i od razu został wybrany najlepszym. To znak tego, że na świecie doceniane są polskie projekty z zakresu nowych technologii. Takie wydarzenia są ważne, ponieważ promują Polskę na arenie międzynarodowej i pomagają wyskalować biznes oparty na innowacji. – mówi Jowita Michalska, założycielka Digital University – organizatora konkursu, ambasadorka Singularity University w Polsce.

W polskim Global Impact Challenge wybrano dwa zwycięskie projekty. Pierwszy to Luna – narzędzie do przetwarzania danych BIGData. A drugi Cardio technology – sono-elektryczny implant, który ma pomóc w leczeniu nowotworów złośliwych mózgu. Nagrodą w konkursie było stypendium Singularity University, w tym dwumiesięczny pobyt w Dolinie Krzemowej, gdzie autorzy projektów rozwijali swoje startupy.

– Mogliśmy wybrać tylko dwóch laureatów, ale co najmniej połowa z dziesiątki' finalistów polskiej edycji „Global Impact Challenge” zakwalifikowałaby się do programu inkubacyjnego Singularity University. Byliśmy pod dużym wrażeniem poziomu i ambicji uczestników. – mówi Regina Njima, globalny szef programu Global Impact Challenge w Singularity University.

Komentarze (0)