Miesiąc temu pisaliśmy o tym, że Google opatentowało technologię bezigłowego pobierania krwi, a tym czasem zastrzegło sobie prawo do kolejnego wynalazku. Jest nim urządzenie, które przypomni o konieczności zażycia lekarstwa podczas posiłku. Czy amerykański gigant wyprodukuje medyczny smartwatch?

Kolejny patent na medyczny wynalazek

Google złożyło w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek zastrzegający technologię, która ma przypominać jej użytkownikom o konieczności zażycia lekarstw podczas posiłków. Zgodnie z dokumentem przedstawiającym ten mechanizm, ma on być umieszczony w urządzeniu, które wygląda jak smartwatch. Jego zadaniem jest dowiedzieć się, czy użytkownik w danym momencie konsumuje, a jeśli tak, to wysłać mu powiadomienie o konieczności łyknięcia pigułki.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Sposobem na pozyskanie tej wiedzy, jest zaimplementowanie w „gadżecie” czujników, które monitorują prędkość, kierunek i czas ruchów ręki. I tak, urządzenie wearable, o którym mowa, miałoby rozpoznawać specyficzne ruchy miedzy innymi nawijania makaronu spaghetti na ząbki widelca, „wiosłowanie” łyżką w talerzu z zupą albo unoszenie dłoni ze sztućcem w kierunku ust.

Wiadomość tekstowa przypomni o lekarstwie

Następnie informacje o zarejestrowanych przez wearable ruchach wraz z przypomnieniem o konieczności zażycia pigułki, urządzenie przyśle w wiadomości tekstowej na smartfona pacjenta. Dzięki temu zapominalscy, nie będą musieli pamiętać, jakie medykamenty mają łyknąć wraz z posiłkiem.

Póki co, powyższa koncepcja została jedynie zarejestrowana w urzędzie patentowym w Stanach Zjednoczonych i nie wiadomo, czy Google kiedykolwiek zechce wprowadzić na rynek sprzęt monitorujący przyjmowane lekarstwa. Bo, jak zauważył w grudniu ubiegłego roku rzecznik prasowy spółki z Mountain View, Google patentuje wiele technologii i faktycznie niektóre z nich są przekształcane w produkty, a niektóre pozostają w fazie koncepcji.

Google zamierza wyprodukować smartwatch?

Komentarz ten dotyczył wówczas opatentowanego przez amerykański koncern sposobu bezigłowego pobierania krwi. Podobnie, jak w przypadku omówionego w tym artykule systemu powiadomień, nowatorska metoda pobierania krwi miałby również zostać zintegrowana ze smartwatchem. Być może więc w przyszłości na półkach sklepowych pojawi się medyczne urządzenie wearable sygnowane przez Google.

Komentarze (0)