Osoby dbające o zdrowy tryb życia zwykle weryfikują, czy posiłek, który mają zjeść jest na pewno “zdrowy”. Równie często liczą kalorie i sprawdzają wartości odżywcze artykułów spożywczych. Zadanie to ułatwi im DietSensor, kieszonkowy skaner żywności.

DietSensor zbada ilość kalorii

Podczas tegorocznych targów technologicznych CES w Los Angeles, Remy Bonnasse, francuski startupowiec zaprezentował DietSensor. Jest to niewielkie urządzenie przypominające pilota do garażu albo kluczyki samochodowe. Za pomocą tego gadżetu możemy przeskanować żywność i tym samym dowiedzieć się, ile wartości odżywczych ma posiłek, który zamierzmy zjeść.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu: DietSensor | fot. materiały prasowe 

Urządzenie to wystarczy bowiem zbliżyć do artykułu spożywczego, który mamy na talerzu, a wówczas DietSensor zmierzy jego składu chemiczny. Następnie dane zgromadzone podczas badania skaner ten porówna z bazą sześciuset produktów żywnościowych, którą dysponuje startup. Później, dzięki aplikacji kompatybilnej z wcześniej wspomnianym sprzętem, informacje o zawartości kalorii w danym posiłku pojawią się na ekranie smartfona użytkownika.

Blisko 500 dolarów w pierwszym roku

Za pomocą DietSensor nie wykonanym natomiast pomiaru wartości odżywczych wszystkich artykułów spożywczych. Gadżet ten sprawdzi się w przypadku prostych potraw, których poszczególne składniki rozpoznamy gołym okiem. Na nic więc zdadzą się próby badania wieloskładnikowych posiłków, takich jak np. zupy, bo w ich przypadku pomiar ilości kalorii może okazać się nieprawdziwy. To zresztą nie jest jedyną wadą urządzenia opracowanego przez przedsiębiorcę z Francji.

Sprzęt, o którym mowa, trafi na półki sklepowe w połowie tego roku i ma kosztować 249 dolarów za sztukę. Ale to nie wszystko, bo chcąc uzyskać dostęp do kompatybilnej z nim aplikacji mobilnej trzeba się liczyć z miesięczną opłatą abonamentową w wysokości 20 dolarów. Zatem zestaw, skaner plus aplikacja, będzie kosztować potencjalnych nabywców w pierwszym roku blisko 500 dolarów. Pomimo wysokiej ceny sama idea produkt jest interesująca i może pomóc m.in. sportowcom w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Komentarze (0)