Pod koniec listopada rusza Venture Day. Konferencja jest szansą dla przedsiębiorców i pomysłodawców na spotkanie inwestorów i pozyskanie kapitału. Do 20 września możesz zgłosić swój projekt, wziąć udział w wydarzeniu i pozyskać kapitał. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wielu przedsiębiorców ma ten sam dylemat: „Skąd wziąć pieniądze na realizację projektu?” Opcji jest kilka. Wizyta w banku i kredyt, kampania crowdfundingowa albo znalezienie inwestora. Niestety nie zapukamy do wszystkich drzwi, chociażby dlatego że inwestorzy są po prostu trudno dostępni. Na szczęście w środowisku startupowym są organizowane eventy, ułatwiające przedsiębiorcom nawiązywanie kontaktów z właściwymi osobami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Venture Day umożliwia pozyskanie kapitału

Jednym z takich wydarzeń jest konferencja Venture Day, która odbędzie się 19 i 20 listopada tego roku w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Impreza, organizowana przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny i Fundację 3camp.pl, to szansa dla startupowców, wynalazców i pomysłodawców, aby spotkać się z bardziej doświadczonymi biznesmenami i inwestorami, a przede wszystkim pozyskać kapitał na rozwój projektów. Podczas konferencji nawiążą oni biznesowe kontakty z przedstawicielami funduszu venture capital, managerami R&D polskich i światowych koncernów oraz naukowcami.

To już trzecia edycja tego wydarzenia. - Planując pierwszą edycję Venture Day  za cel obraliśmy sobie faktyczne połączenie nauki z biznesem. Zależało nam na konkretnym efekcie. Chcieliśmy, aby pomysłodawcy znaleźli najlepszych dla siebie inwestorów i odwrotnie. Jesteśmy po zaledwie dwóch edycjach, a już mamy na koncie kilka wejść kapitałowych. W tym roku, 20 listopada, wybrani pomysłodawcy będą mogli spotkać się nie tylko z funduszami kapitałowymi, prywatnymi inwestorami, ale także z przedstawicielami dużych koncernów zainteresowanych wdrażaniem innowacji - mówi Izabela Disterheft, Przedstawiciel Pomorskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. i Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Cztery etapy konferencji

Program konferencji Venture Day składa się z czterech bloków tematycznych. Pierwszym z nich są prelekcje, podczas których mówcy poruszą zagadnienia związane z komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań, transferem technologii do biznesu oraz wsparciem rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach. Kolejnym punktem w agendzie wydarzenia jest debata umożliwiająca uczestnikom spotkania wymianę spostrzeżeń i doświadczeń.

Następnie pomysłodawcy najbardziej interesujących przedsięwzięć, będą mieli możliwość porozmawiania z inwestorami oraz przedstawicielami koncernów podczas indywidualnych spotkań w formule Speed Dating. W ciągu dwudziestominutowych rozmów, zadaniem startupowców będzie przekonanie ich, żeby wsparli finansowo, czy też wdrożyli do swojego przedsiębiorstwa realizowane przez nich projekty. Czwartym i ostatnim etapem konferencji będzie networking, polegający na swobodnych rozmowach i nawiązywaniu relacji.

Zgłoś się do 20 września! Liczba miejsc jest ograniczona

W jaki sposób możesz znaleźć się na evencie? Są dwie możliwości. Wystarczy kupić bilet, którego ceny zaczynają się od 120 złotych i pojawić się na konferencji Venture Day, jako „wolny słuchacz” albo do 20 września przedstawić swój pomysł na biznes za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Spośród nadesłanych propozycji organizatorzy konkursu we współpracy z partnerami merytorycznymi wybiorą najbardziej obiecujące projekty, a ich właściciele wezmą udział w wydarzeniu i powalczą o finansowanie podczas Speed Datingu. Ważna rzecz! Liczba miejsce jest ograniczona do 250, dlatego warto zgłosić się już teraz.

W zeszłorocznej edycji konferencji Venture Day, wzięło udział 220 uczestników. Aż 120 przedsiębiorców zgłosiło chęć wystąpienia w formule Speed Dating, z czego zakwalifikowały się 23 projekty. Jedenaście z nich zainteresowało inwestorów, z którymi pomysłodawcy wciąż prowadzą rozmowy. Sfinalizowano już trzy wejścia kapitałowe. Jeden z projektów właśnie finalizuje negocjacje. Organizatorzy wydarzenia liczą w tym roku na jeszcze lepsze efekty.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)