W listopadzie rusza II edycja Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości – cykl warsztatów i konsultacji dla studentów planujących rozwijać własne przedsięwzięcia biznesowe lub społeczne.

Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości to bezpłatny projekt dla studentów zainteresowanych działalnością społeczną i biznesową. Zajęcia w pierwszym semestrze poświęcone będą na uświadomieniu studentom ich własnych predyspozycji i motywacji, ale także na wykreowaniu realnych pomysłów biznesowych lub społecznych. Osią kształcenia w drugim semestrze będzie praktyczna nauka zarządzanie pomysłem, aby przekuć go w działające przedsięwzięcie.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Kolegium jest projektem zarówno dla młodych osób, które planują rozwijać własny biznes, ale także dla osób aktywnie działających ze społecznościami. - Zależy nam, żeby w Polsce było więcej przedsiębiorców skorych do współdziałania i potrafiących porwać masy, a także animatorów społeczności pewnych swojej wartości i przedsiębiorczych. Czujemy, że dzięki temu urodzi się niejedna innowacja - tłumaczy Tomasz Szczęśniak, jeden z organizatorów Kolegium.

Na zajęcia w Kolegium będą składały się treningi, warsztaty i konsultacje z praktykami organizowane w Szkole Głównej Handlowej oraz pomoc ze strony opiekunów projektów - doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i animatorów. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Organizatorem Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości są doświadczeni przedsiębiorcy i animatorzy społeczności we współpracy z Fundacją Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych (FPAKE). W pierwszej edycji Kolegium, trwającej od lutego do czerwca 2015 r., uczestniczyło 16 studentów z 5 warszawskich uczelni.

Wybór uczestników II edycji Kolegium Animatorów Przedsiębiorczości zostanie dokonany na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Aplikować mogą studenci ze wszystkich uczelni i kierunków studiów do 27 października.

fot. pixabay.com

Komentarze (0)