To największe tego typu przedsięwzięcie na świecie. 21-22 listopada rusza BeaconValley Global Hackathon, 24 godzinne wydarzenie skupiające programistów, biznes i przedstawicieli miast, odbywające się w 4 światowych metropoliach jednocześnie.

Nowy Jork, Londyn, Kraków i Guadalajara już za 3 tygodnie zamienią się w globalne stolice technologii Bluetooth. To właśnie w tych miastach z pomocą beaconów programiści uczestniczący w BeaconValley Global Hackathon, podejmą próbę zbudowania aplikacji dla smart city w 4 kategoriach: zdrowie, kultura, transport oraz handel. Ten śmiały cel stawia przed uczestnikami światowy lider na rynku technologii IoT - Kontakt.io wraz z Proxamą, firmą znaną z obeaconowania Londynu oraz kilkunastoma lokalnymi partnerami.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Projekt BeaconValley narodził się w czerwcu tego roku pod Wawelem, kiedy to krakowski startup wspólnie z HG Intelligence S.A., postanowił wcielić w życie program smart city przy użyciu beaconów. Sukces wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 100 uczestników, a 16 projektów doczekało się działającego prototypu, zwiększył tylko apetyt na poszerzenie skali działań.

“Jesteśmy niezwykle dumni, że wśród stworzonych w czerwcu aplikacji, są takie które doczekały się wdrożenia w naszym mieście. Jedną z nich jest „Cała naprzód” - oficjalna aplikacja Festiwalu Conrada i jednocześnie pierwsza gra miejska w przestrzeni Krakowa wykorzystująca technologię BLE. Tym razem chcemy udowodnić, że beacony stanowią doskonałe narzędzie do budowania inteligentnych miast niezależnie od szerokości geograficznej” komentuje Trevor Longino, Dyrektor PR&Marketingu w Kontakt.io

W grodzie Kraka wydarzenie odbędzie się w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. Św. Wawrzyńca 15. Hackathon będzie transmitowany online, co pozwoli na śledzenie zmagań zespołów na bieżąco. Przygotowane projekty zostaną ocenione przez organizatorów i ekspertów z zakresu Internetu Rzeczy. Wyłonią oni czterech lokalnych oraz jednego światowego zwycięzcę.

“Rozwój idei smart city, a przede wszystkim praktycznego wykorzystania technologii w służbie miastu, jest jednym z ważniejszych aspektów na jakich chcemy się skupić w najbliższym czasie. Tym bardziej cieszy nas kolejna edycja BeaconValley Hackathon i możliwość jego współtworzenia w naszym rodzinnym mieście”mówi Jarosław Królewski, Dyrektor Zarządzający HG Intelligence S.A.

“Dzięki doświadczeniu jakie zgromadziliśmy przy największym projekcie wdrożenia beaconów w Wielkiej Brytanii, wiemy jak wielką wartość technologia BLE wnosi do przestrzeni miejskiej. Mimo to, jesteśmy bardzo ciekawi co wyniknie ze spotkania geniuszu deweloperów z beaconami i naszą autorską platformą.” wyznaje Jon Worley, CEO Proxama.

Udział w hackathonie jest bezpłatny dla wszystkich zespołów i osób indywidualnych. Zapraszamy do rejestracji na: www.beaconvalley.org

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

Komentarze (0)