SWWAW w nowej odsłonie

Dodane:

Konrad Latkowski Konrad Latkowski

Udostępnij:

Wymówka o nieprofesjonalnych organizatorach #SWWAW to był margines na błędy, jakie popełnialiśmy przy jego organizacji. W 2015 roku zrozumiałem, że impreza, której przygotowanie kosztuje dziesiątki tysięcy złotych i setki godzin kilku osób jest robiona na najwyższym, światowym poziomie.

Mam nadzieję, że udowodniliśmy to choćby w sierpniu organizując siódmą edycję Startup Weekend Warsaw. Tym razem z nieco zmienioną formułą jeśli chodzi o Partnerów, z nowymi twarzami wśród Mentorów i Jury, po raz kolejny w niezwykłym, a nawet magicznym miejscu i po raz pierwszy z ogniskiem, które zrobiło dla integracji więcej niż nie jedna sesja networkingowa. Było tak ciekawie, że nikt nie zwrócił uwagi na dużą wpadkę, jaką „zaliczyliśmy” podczas wydarzenia.

Przez chwilę byłem dymny, ale też zmęczony i w poczuciu, że chyba robimy coś źle, bo kosztuje to dużo czasu i pieniędzy, a efektem jest tylko brak błędów, a nie robienie więcej. Mocno zwątpiłem, ale nie na długo. Dzięki Monice Synoradzkiej w październiku uczestniczyłem w spotkaniu polskich organizatorów Startup Weekendów z organizatorami edycji Londyńskiej i Nowojorskiej. Możliwość wymiany doświadczeń uświadomiła mi, że wprawdzie nie robimy ośmiu edycji w ciągu roku tak jak oni, ale robimy je dobrze. Ba, nawet zajebiście dobrze!

Stąd też powstała idea wyniesienia SWWAW na jeszcze wyższy poziom. Chcemy zachować klimat miejsca, które pozwala przekuć pomysł na biznes w plan jak ten biznes odpalić i prowadzić. Jednocześnie chcemy pomóc uczestnikom w weryfikacji ich pomysłów, dlatego jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku chcemy wystartować z „SWWAW Warm-up” czyli całodziennymi warsztatami z “canvas”.

Dyskutujemy jeszcze czy będzie to lean canvas, business model canvas czy value canvas. W tej chwili wiem, że cena warsztatów będzie niezwykle atrakcyjna (dzięki wsparciu Partnera), że trwać będą 6-8 godzin, prowadzić je będą specjaliści, a ukończenie da gwarantowany, tańszy bilet na SWWAW. Warm-up będzie organizowany raz w miesiącu dla 5-8 dwuosobowych zespołów.

Aby zdobytą wiedzę było gdzie wykorzystać planujemy dwie warszawskie edycje, ale i w innych miastach Startup Weekend jest już w przygotowaniu lub planowaniu. Poniżej możecie zobaczyć wykaz tego, co już wiadomo, ale kolejne miasta też się szykują:

  • 4-6 marca – SW Wrocław,
  • 18-20 marca – SW Kielce, 
  • 8-10 kwietnia – SW Olsztyn, 
  • 15-17 kwietnia – SW Toruń, 
  • 22-24 kwietnia – SW Lublin, 
  • 13-15 maja – SW Warszawa (Health/Med & IT), 
  • 21-23 października – SW Warszawa (najpewniej IoT, IIoT, SmartCity) 
  • ??-?? listopada – SW Wrocław 
  • ??-?? listopada – SW Poznań.

Każda z edycji właśnie szuka Parterów, którzy wspomogą je finansowo, organizacyjnie, merytorycznie – chętnie przekaże kontakt do organizatorów. W Warszawie jak zwykle postaramy się o nową, niezwykłą lokalizację i już teraz wiem, że współorganizatorem na pewno zostanie Miasto stołeczne Warszawa. Bilety na edycję majową pojawią się w połowie marca razem z nową stroną. Tradycyjnie będzie tylko 99 biletów (+1 jako nagroda).

 

Artykuł pierwotnie ukazał się na blogu oksygen.pl

Konrad ‘ksy’ Latkowski

Vision / Strategy / Planning w BanFi Group

Z internetem związany od 10 lat, za to zaledwie od pięciu z branżą startup. Od 2010 współtwórca systemu Manubia.pl. Fan social media i Scuderii Ferrari. Niedoszły kucharz i dziennikarz. Współtworzył serwis DVA.pl, obsługiwał i wprowadzał do Polski m.in. marki iriver, Cowon, MPstore, VEDIA. Miłośnik networkingu czego efektem jest serwis EventCookie.