Wystartowały zapisy na trzecią edycję Polish Tech Night!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Organizatorzy SIBB e.V, SpeedUp Venture Capital Group, Polish Berlin Tech oraz BST Media Solutions zapraszają na trzecią edycję Polish Tech Night, 6 grudnia 2017 r. do Hallesches Haus.

Aby dostać szansę prezentacji swojej firmy przed niemieckimi inwestorami, wziąć udział w warsztatach na temat specyfiki funkcjonowania na rynku niemieckim i/lub zwiedzić współdzielone biura, należy złożyć zgłoszenie do 17 listopada 2017 r.

– Jako fundusz koncentrujemy się na poszukiwaniu produktów technologicznych związanych na przykład z finansami, blockchainem, cybersecurity i medtechem, które mogą być ponadregionalne i wydaje się, że Niemcy powinny być jednym z pierwszych rynków, na które powinny one iść – mówi Bartłomiej Gola, Partner Generalny SpeedUp Group.

– Niemcy to duży i chłonny rynek dla wielu rozwiązań tworzonych w naszym kraju. Co więcej, będąc bezpośrednimi sąsiadami, zbliżenie tych dwóch ekosystemów i ułatwienie budowania relacji pomiędzy polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami wydaje się naturalne. Łącząc siły z innymi aktywnymi już w środowisku startupowym Berlina podmiotami takimi jak SIBB, czy Polish Berlin Tech udało nam się stworzyć naprawdę wartościowe wydarzenie, które przenosi się na nawiązywanie realnych relacji biznesowych – dodaje Joanna Skuza, Communication & Event Specialist, SpeedUp Group.

Głównym sponsorem Polish Tech Night jest Sunfish Partners – inwestor z ponad 50-letnim doświadczeniem. Kolejnym sponsorem z wieloletnią ekspertyzą jest Berliner Volksbank – Polish Desk, prężnie działający na niemieckim rynku od 1946 r. Polskie startupy podczas warsztatów i zwiedzania powierzchni coworkingowych organizowanych we współpracy z partnerami w ramach #3PolishTechNight dostają szansę na naukę od najlepszych.

Według Startup Poland (2017) niemalże jedna druga polskich startupów sprzedaje swoje produkty za granicę, a ponad połowa z nich znajduje się w gronie najlepiej zarabiających. Polskie startupy eksportują swoje produkty głównie do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a zainteresowanie niemieckim rynkiem stale wzrasta. Dlatego organizatorzy Polish Tech Night zapewniają cenny networking z przedstawicielami polskiej i niemieckiej sceny startupowej.

Zgłoszenia na #3PolishTechNight należy składać do 17 listopada 2017 r., do godz. 20:00 (zapisy tutaj). Podczas składania aplikacji startupy mają trzy opcje do wyboru (wszystkie darmowe):

  • warsztaty
  • pitch+warsztaty+tour 
  • warsztaty+tour.

Bezpłatne bilety dla gości są dostępne tutaj.

Tymczasem, zapraszamy na krótki film z drugiej edycji wydarzenia i zachęcamy do składania zgłoszeń!

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem