O organizacji pracy swoich pracowników, o komunikacji z mediami oraz o wrażeniach po Szczecin Startup Weekend rozmawiamy z Ewą Michalską, przedstawicielką projektu Taskbeat.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Czym jest taskbeat?

TaskBeat to skuteczna i prosta aplikacja usprawniająca organizację pracy. Aplikacja ułatwia małym i średnim zespołom na zorganizowaną pracę i wspomaga lepszą efektywność. Ponadto pozwala na kontrolowanie realizacji zleceń i budżetów oraz postępów w realizacji konkretnych zadań.

TaskBeat to centralne miejsce przechowywania wszystkich zleceń i zadań prowadzonych przez firmę.

TaskBeat oszczędza czas i pozwala działać szybciej i efektywniej. Dzięki aplikacji TaskBeat wszystkie zadania i projekty naszej firmy ułożone są bardzo przejrzyście. Pracownicy oraz ich przełożeni nie muszą marnować czasu na oczekiwanie na informację, wielogodzinne rozmowy telefoniczne, wymianę maili czy żmudne przeszukiwanie stosów segregatorów i dokumentów, ponieważ wszystkie materiały znajdują się w jednym miejscu. Możliwość dodawania podzadań i załączników do konkretnych projektów sprawia, że pracownik ma wszystkie potrzebne materiały za jednym kliknięciem myszki.

Jaka jest historia powstania tego narzędzia?

Aplikacja została zbudowana na bazie kilkunastu lat doświadczeń w tworzeniu oprogramowania organizującego prace oraz szerszej pasji w dostarczaniu produktów realnie podnoszących wydajność pracy.

Koncepcja TaskBeat czerpie z najlepszych praktyk metodologii GTD oraz zwinnych (ang. Agile) metodyk zarządzania projektami.

Co wyróżnia Wasz projekt na tle konkurencji?

Aplikacja oparta jest o unikalną koncepcję planowania zadań tak, by wspomagać skupienie i realizację kluczowych zadań, mierzyć efektywność działań zespołów roboczych.

TaskBeat na bieżąco analizuje finanse i ujmuje koszty działalności firmy na podstawie realnie poniesionych wydatków zarejestrowanych na kontach bankowych firmy, ułatwiając zachowanie płynności finansowej. W rachunku wyników TaskBeat pozwala przedsiębiorcom dokonywać porównania osiągniętych przez firmę przychodów i poniesionych kosztów ich uzyskania. Dzięki autorskiej koncepcji, zadania zawsze aktualizuje się w prosty sposób, a system sam odnotowuje, jaki wpływ ma ich realizacja i postęp na pozostałe zadania zapisane w systemie.

Jakimi wynikami możecie się pochwalić?

TaskBeat w wersji beta dostarcza pierwszą aplikację webową łączącą zarządzanie projektami z zarządzaniem budżetami. Jednocześnie już obecnie oferując funkcjonalność zarządzania budżetami domowymi, z której obecnie korzystają tysiące użytkowników.

Jak ważne jest planowanie dalszych etapów pracy?

TaskBeat opiera się głównie o wyznaczenie priorytetów w większym stopniu niż tylko planowanie zadań według listy, a terminów za pomocą kalendarza. Taskbeat integruje listy z kalendarzami, dokumentami oraz biznesplanem, dzięki czemu pozwala na całościowe planowanie prac. Jednocześnie narzędzie wymaga znacznie mniej obsługi i zachęca indywidualnych pracowników do wyznaczania rytmu prac.

Jak duże jest zapotrzebowanie na produkt tego typu?

Zapotrzebowanie jest wzrastające, czego dowodzi wzrost liczby rozwiązań tego rodzaju oferowanych na rynku w skali globalnej. Narzędzia do zarządzania pracą, zadaniami i projektami stanowią podstawę dobrze zorganizowanej firmy. Podmioty mają na uwadze jednoczesny wzrost liczby zleceń przy zapewnieniu dotychczasowego standardu, jakości i terminowości obsługi klientów. Rozwijające się firmy inwestują w rozwiązania pozwalające na zapewnienie odpowiedniej organizacji pracy, jakości i terminowości realizowanych prac. Rozwiązania skupiające się nie tylko na współdzieleniu zadań, ale realizujące analitykę czasu, kosztu, a także budżetu są absolutnie niezbędne kierownictwu każdej, nawet jednoosobowej firmy. Zrozumienie aspektu czasu i kosztu jest podstawowym elementem oceny zasadności różnych działań prowadzonych przez firmę, oceny skuteczności pracowników oraz zdolności firmy.

Taskbeat był prezentowany na Startup Weekendzie w Szczecinie. Jak wrażenia po 54 godzinnej sesji tworzenia aplikacji na Androida?

TaskBeat zdobył zasłużone zainteresowanie i krytykę. Otrzymaliśmy masę pytań, a dostało nam się za brak otwartego demo, co znacznie uprościłoby nam przekaz, ale powiedzmy, że spodziewaliśmy się mocniejszego kopniaka. Nikt nie pokazał nam, że dublujemy czyjąś pracę, a nawet udało nam się przekonać kilka osób, które nie wierzyły w niektóre featuresy. Poznaliśmy wielu mądrych ludzi, zdobyliśmy nowe kontakty.

Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem Waszej komunikacji z mediami. Większość startupów ma problem właśnie z tym aspektem prezentowania swojego projektu. Co byś doradziła wszystkim przyszłym przedsiębiorcom w tej kwestii?

Ciągle się uczę tej trudnej sztuki. Najważniejsze to nie bać się pisać, pytać i wychodzić do ludzi. Osobiście chciałabym podziękować dwójce wspaniałych ludzi: Oli Kubickiej i Tomaszowi Kolinko – za wiele cennych wskazówek i cierpliwość, jaką mi okazali.

Jakie są plany na przyszłość zespołu Taskbeat?

Dalej będziemy ciężko pracować, pozyskiwać nowych klientów, wypijać hektolitry zbyt mocnej kawy ;)

Za udzielenie wywiadu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Komentarze (0)