O pasjii do Internetu, o dzieleniu się wiedzą oraz o pierwszym barcampie w Częstochowie rozmawiamy z Robertem Majerem - pomysłodawcą i organizatorem ALEJE.IT.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny


Czym jest ALEJE.IT?

ALEJE.IT to barcamp czyli spotkanie dla ludzi zainteresowanych tematyką internetową. ALEJE.IT są pierwszym wydarzeniem tego typu w Częstochowie i liczymy że przyciągną pasjonatów i zainteresowanych tematyką z naszego miasta.

Dlaczego postanowiłeś zabrać się za organizację takiego eventu?

O organizacji barcampu w Częstochowie myślałem już od dawna, ale często nie było na to czasu. Teraz dzięki własnej firmie i wspaniałej grupie współpracowników mam taką możliwość więc postanowiłem z niej skorzystać i zamieszać trochę w naszym mieście! Prowadzenie firmy to nie tylko faktury, zarobki i klienci. Dobrze jest przekuć te możliwości na coś lepszego i czymś takim dla mnie są ALEJE.IT. W okresie działania WOŚP wspieramy także lokalny sztab orkiestry. Ruszyliśmy również z projektem wsparcia lokalnej drużyny Futbolu Amerykańskiego Saints Częstochowa, ale na efekty trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jaka jest historia tego nieformalnego spotkania?

Dwa miesiące temu prowadziłem ciekawą wymianę zdań z kierownikiem moich studiów. Mówił, że właśnie wybiera się prowadzić prelekcję na jednym z krakowskich barcampów. Na to Jarek powiedział, abym zrobił swój, a nie zazdrościł krakowskich. Pomyślałem: I co? Ja nie dam rady? ;-)

Następnie postanowiłem zarazić pomysłem niezwykle wyjątkowych współpracowników mojej firmy (Kropla Wyobraźni). Pomysł przyjął się znakomicie. Jak każdy porządny barcamp postanowiliśmy wymyśleć ciekawą nazwę i zaproponować wizualizację graficzną tak, aby nasze spotkanie mimo pierwszego “występu” było dograne jak najlepiej.

A dalszą historię dopisze już samo spotkanie :)

Co dotychczas było najtrudniejsze w przygotowaniach do ALEJE.IT?

Najtrudniej to dotychczas było z nazwą ;-) Teraz pozostaje dogranie szczegółów technicznych z administracją budynku w której organizujemy spotkanie i nieustanne mozolne poszukiwanie sponsorów.

Czasem kłopot sprawia pogodzenie obowiązków codziennych w firmie z organizacją dodatkowej imprezy, ale jest to możliwe.

Skąd pomysł na nazwę?

Oj... nad nazwą była długa dyskusja nawet zrobiliśmy mały wewnętrzny konkurs :) Ostatecznie wybraliśmy ALEJE.IT od Częstochowskich Alei Najświętszej Marii Panny wiodących do znanej wszystkim Jasnej Góry. Choć po drodze było dużo ciekawych nazw i pomysłów ;-) np. lokalne pojęcie siatki jednorazowej które tutaj nazywane jest “zrywką”.

Jak wygląda współpraca ze sponsorami i partnerami imprezy?

Dość otwarcie, jak na tą chwilę, większość firm do których się odezwaliśmy wyraziła duże uznanie dla pomysłu i zaoferowała wsparcie. Warto wspomnieć, że to nie tylko firmy z branży internetowej czy informatycznej. Wśród partnerów głównych można śmiało wymienić Urząd Miasta Częstochowy oraz Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie.

Dużym sukcesem organizacyjnym jest także uzyskanie Patronatu Honorowego Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Do kogo skierowany jest Wasz barcamp?

To spotkanie dla ludzi hobbystycznie i zawodowo zajmujących się rzemiosłem internetowym w rozmaitej postaci czy to marketingowej czy też technicznej lub graficznej. W całym cyklu jaki planujemy dla każdego znajdzie się coś interesującego. Znajdzie się miejsce dla studentów, ale także i dla przedsiębiorców którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Dlaczego warto pojawić się właśnie na ALEJE.IT?

Plusem tego typu spotkań jest to, że pojawiają się tam pasjonaci Internetu i nowych technologii. To oni znajdują czas na dyskusje i to oni tworzą barcamp... Dlatego właśnie warto uczestniczyć w takich spotkaniach, by poznać innych pasjonatów dziedziny którą się interesujemy. Kolejnym plusem wzięcia udziału w ALEJE.IT jest możliwość nawiązania ciekawych kontaktów co może zaowocować w przyszłości wspólnie przygotowanym projektem. Uczestnicy mogą również poznać ludzi z branży, o których często jedynie czytają w sieci, a teraz mogą porozmawiać z nimi na żywo. To także pierwsza impreza tego typu w Częstochowie co mam nadzieję, że poruszy środowisko i całe miasto!

Kiedy i gdzie odbywać się będzie spotkanie entuzjastów Internetu i o czym będą mówić zaproszeni prelegenci?

Spotkanie odbędzie się 17 października 2012 roku w siedzibie Częstochowskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego przy ul. Wały Dwernickiego 117/121 w Częstochowie o godzinie 16:45.

Podczas spotkania wystąpią czterej prelegenci:

  • Tomasz Tybon - Shoper.pl, Kierownik ds. Sprzedaży i Marketingu. Temat prelekcji: E-wymiar handlu - czyli o poszukiwaniach klienta w wirtualnym świecie;
  • Daniel Lisowski - nazwa.pl, z-ca Dyrektora ds. Marketingu Produktowego. Temat prelekcji: Na początku była nazwa. Czyli jak skutecznie ochronić nowo narodzony brand?;
  • Łukasz Keler - GG NETWORK, Chief Product Officer. Temat prelekcji: Projektowanie interakcji - prawda i mity;
  • Bartosz Czechowicz - Wirtualna Polska, Kierownik projektów / Dział Rozwoju Biznesu. Temat prelekcji: Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta? Czy iOS i Android to wszystko?;

Po zakończeniu prelekcji przyjdzie czas na dodatkową dyskusję w tzw. rozmowach kuluarowych. Szczegóły na www.aleje.it.

Jakie masz plany na przyszłość związane z ALEJE.IT?

O planach na przyszłość ALEJE.IT na pewno powie nam recenzja uczestników po pierwszym spotkaniu i ich zaangażowanie :) Ale już teraz wiemy, że chcemy w styczniu/lutym 2013 organizować kolejną edycję, a w międzyczasie odbędą się inne imprezy około tematyczne pod szyldem ALEJE.IT aktualnie prowadzimy zacięte negocjacje z firmami/osobami, które mogły by nam w tym pomóc.

Dziękujemy za wywiad i życzymy udanej imprezy!

Komentarze (0)