14 0 0

Infoscan z Polski rozpoczął sprzedaż zdalnych badań bezdechu sennego na Filipinach

Dodane

23-10-2018

Adam Sawicki
Polska spółka medyczno-technologiczna Infoscan we współpracy z MedwoRx International z Singapuru rozpoczęła sprzedaż usługi zdalnej diagnostyki bezdechu sennego w środowisku otolaryngologów.

Na zdjęciu: Jacek Gnich, prezes Infoscan | fot. materiały prasowe

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Do tej pory Infoscan skierowało 25 urządzeń MED Recorder na rynku w Filipinach, ale na tym nie zamierza poprzestać. Planuje przeprowadzić co najmniej 9500 badań w krajach Azji Południowo-Wschodniej. Dzięki uzyskanej certyfikacji medycznej i radiowej Filipiny są pierwszym rynkiem, gdzie polska firma medyczno-technologiczna zaczyna działać.

Sprzedaż badań 

– Nasz partner sprawnie przeprowadził proces certyfikacji i zaplanował działania promocyjne. W trakcie konferencji w Manili (przyp. red. – 22-24.10) prezentujemy MED Recorder filipińskim klinikom i lekarzom, zarówno tym którzy już zdecydowali się na skorzystanie z urządzenia, jak i tym, którzy jeszcze go nie znają. Równolegle do startu sprzedaży na Filipinach przygotowujemy się do wejścia na kolejne rynki regionalne jak Indonezja i Malezja – mówi Bartosz Turczynowicz, członek zarządu Infoscan.

Przedstawiciele Infoscan tłumaczą, że w ramach umowy z MedwoRx International do ich zadań należy dostarczanie urządzeń i oprogramowania do wykonywania badania, zaś partner odpowiada za promocję polskiego rozwiązania, jego dystrybucję, zawieranie umów z klientami i prowadzenie szkoleń w zakresie obsługi urządzenia i systemu telemedycznego na miejscu. Za każde przeprowadzone badanie Infoscan otrzymuje 30 euro.

Nie tylko Azja, ale także Stany

Przypomnijmy, że firma telemedyczna podpisała umowę z MedwoRx International w czerwcu tego roku – to wydarzenie otworzyło spółce drzwi na kraje Azji Południowo-Wschodniej. – Jednocześnie przygotowujemy się do komercjalizacji na naszym największym rynku czyli w Stanach Zjednoczonych. Liczymy na szybkie zakończenie procesu certyfikacji w FDA i rozpoczęcie sprzedaży badań w kolejnym kwartale. W zakresie finansowania biznesu za oceanem podtrzymujemy dotychczasowy plan zakładający wykorzystanie instrumentów dłużnych – wyjaśnia Jacek Gnich, prezes Infoscan.

W ramach prac nad rozpoczęciem działalności w Stanach Zjednoczonych firma podpisała umowę z jedną z sieci klinik snu na przeprowadzenie badań porównujących MED Recorder z inną funkcjonującą metodą diagnostyczną. Wyniki tego badania powinny pomóc Infoscan w zwiększeniu rozpoznawalności polskiego urządzenia w amerykańskiej branży.

Komentarze (0)