... ... ...

Trwa nabór do europejskiego programu Wild Card – 2 mln euro na rozwój innowacji medycznych

Dodane

16-01-2019

Informacja prasowa
Tegoroczna edycja europejskiego programu dla najzdolniejszych naukowców, badaczy i przedstawicieli służby zdrowia w Unii Europejskiej skupi się na zdrowiu psychicznym, biomarkerach cyfrowych i zdrowiu mózgu.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Najlepsi mogą uzyskać przepustkę do wiodących inkubatorów i firm medycznych w Europie, gdzie będą mogli rozwinąć swój pomysł w prawdziwe przedsięwzięcie biznesowe i wprowadzić produkt na rynek. Program prowadzi EIT Health, wiodąca organizacja z obszaru innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej w Unii Europejskiej.

Do programu EIT Health Wild Card można aplikować do 10 lutego 2019 r. Mogą w nim wziąć udział przedsiębiorcy, naukowcy, pracownicy służby zdrowia, eksperci techniczni i badacze z Unii Europejskiej.

Wybrani kandydaci zakwalifikują się do hackathonu, podczas którego będą walczyć o wsparcie biznesowe i finansowe. Zwycięskie zespoły otrzymają światowej klasy mentoring biznesowy oraz dwuletnie dofinansowanie w wysokości 2 mln euro.

GE Healthcare, partner EIT Health: Wild Card to wyjątkowa okazja dla talentów w Europie, aby nauczyć się jak stworzyć innowacyjny i odnoszący sukcesy startup.

EIT Health InnoStars: Szczególnie zapraszamy innowatorów z takich krajów jak Polska, Węgry, Portugalia, Włochy czy Chorwacja, którzy – naszym zdaniem – mogą dokonać zmian w obszarze nowoczesnej opieki zdrowotnej, nauki i technologii.

EIT Health, organizacja wspierana przez UE i skupiająca firmy, instytucje badawczo-rozwojowe, uczelnie wyższe z obszaru opieki zdrowotnej, ogłosiła drugą edycję programu Wild Card. W tym roku Wild Card skupia się na dwóch wyzwaniach współczesnego świata:

  • Zdrowie psychiczne i zdrowie mózgu – jak poprawić przewidywanie, diagnozowanie i leczenie w celu zwalczania zaburzeń psychicznych i wzmocnienia zdrowia mózgu?
  • Biomarkery cyfrowe – jak poprawić wczesną diagnostykę przy zastosowaniu biomarkerów cyfrowych?

Do 10 lutego br. można zgłaszać swoje pomysły aplikując na stronie wildcard.eithealth.eu. Na przełomie marca i kwietnia 2019 r. podczas 5-dniowego hackathonu zostaną wybrane najlepsze pomysły, które zostaną zakwalifikowane do programu akceleracyjnego i mentoringowego.  W lipcu odbędą się finalne prezentacje, z których organizacja EIT Health wyłoni zwycięskie projekty. Głównym celem programu Wild Card jest stworzenie dwóch nowych podmiotów i przyznanie im dwuletniego wsparcia oraz 2 mln euro w formie dotacji. Z pomocą organizacji EIT Health tzw. pomysły wysokiego ryzyka mogą zostać przekształcone w dobrze prosperujące przedsiębiorstwa komercyjne.

Co roku Wild Card skupia się na innych wyzwaniach z obszaru medycyny i opieki zdrowotnej. Ubiegłoroczny program zaowocował wyłonieniem dwóch przełomowych projektów, które dotyczyły oporności na antybiotyki oraz wykorzystania danych do usprawnienia diagnostyki: DX-Labtrack i Abtrace. Te dwa nowo utworzone startupy będą współpracować z EIT Health w ciągu najbliższych dwóch lat, aby przyspieszyć wprowadzanie swoich produktów na rynek. 

Dzięki temu programowi EIT Health ma nadzieję na znalezienie najbardziej obiecujących przedsiębiorców i innowatorów oraz zaoferowanie im wsparcia biznesowego, badawczego i finansowego niezbędnego do przeniesienia ich pomysłów na wyższy poziom. Szczególnie zapraszamy innowatorów z takich krajów jak Polska, Węgry, Portugalia, Włochy czy Chorwacja, którzy – naszym zdaniem – mogą dokonać zmian w obszarze nowoczesnej opieki zdrowotnej, nauki i technologii. Nasza sieć składa się z najlepszych w swojej klasie inkubatorów oraz globalnych marek i centrów badawczo-rozwojowych – mówi Balázs Fürjes, dyrektor zarządzający EIT Health InnoStars, części organizacji EIT Health, która wspiera rozwój innowacji w krajach z Europy Centralnej, Środkowo-Wschodniej i Południowej.

Wild Card to wyjątkowa okazja dla największych talentów w Europie, aby nauczyć się jak stworzyć innowacyjny i odnoszący sukcesy startup. Współpracując z EIT Health, wspieramy uczestników programu Wild Card w ich przedsiębiorczej podróży tak, aby mogli rozwinąć stabilne przedsięwzięcia i innowacyjne rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować przyszłość opieki zdrowotnej – dodaje Peter Bencsik, Consortium Research Leader, GE Healthcare, kluczowy Partner EIT Health.

O programie Wild Card

Wild Card to rewolucyjny program innowacji w dziedzinie zdrowia, którego pionierem jest EIT Health. Każdego roku Wild Card definiuje różne wyzwania w zakresie opieki zdrowotnej, mając na celu zapewnienie rozwiązań umożliwiających obywatelom Europy dłuższe i zdrowsze życie. Koncentrując się na badaniach stosowanych, przedsiębiorczych pomysłach i innowacyjnym myśleniu, Wild Card stosuje podejście oparte na budowaniu przedsięwzięć, pomagając rozwijać pomysły wysokiego ryzyka w dobrze prosperujące przedsiębiorstwa komercyjne. Uczestnikom programu EIT Health oferuje światowej klasy mentorów i coachów biznesowych, wspiera w tworzeniu wykwalifikowanych i ambitnych zespołów, pomaga założyć startup oraz wspiera go finansowo. Zgłoszenia do programu można składać za pośrednictwem strony wildcard.eithealth.eu. Termin składania zgłoszeń upływa o godzinie 23:59 czasu środkowoeuropejskiego (CET) 10 lutego 2019 r.

O EIT Health

Organizacja wspierana przez Komisję Europejską i Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), będąca jedną z największych inicjatyw z obszaru zdrowia na świecie. EIT Health to 146 wiodących partnerów – przedstawicieli największych firm medycznych i farmaceutycznych, uczelni medycznych, ośrodków badawczo-rozwojowych. Celem organizacji jest zwiększenie poziomu innowacyjności w obszarze medycyny w Europie i poprawa jakości życia obywateli państw członkowskich. Dysponując budżetem w wysokości 2 mld euro organizacja w kolejnej dekadzie będzie inwestowała w najlepsze europejskie talenty, wspierając je we wdrażaniu inteligentnych rozwiązań w sektorze zdrowia i odpowiadając na wyzwania demograficzne, zwłaszcza te związane ze zjawiskiem starzejącego się społeczeństwa.

Komentarze (0)