... ... ...

AudioTrip uznany za jeden z ośmiu najlepszych startupów Europy Środkowej

Dodane

07-04-2014

Mam Startup

Bielska spółka dołączyła do przeszło 13 000 przedsiębiorstw ubiegających się o wsparcie Wayry. W miniony czwartek odbył się ostatni etap selekcji, w wyniku której komisja inwestorów zaprosiła do współpracy ośmiu zwycięzców. Wśród nich znalazł się AudioTrip- aplikacja mobilna dedykowana tworzeniu audioprzewodników nowej generacji.

AudioTrip działa w oparciu o społeczność twórców i użytkowników wycieczek z całego świata. Poprzez udział w programie spółka ma zamiar pozyskać nowych partnerów na rynku europejskim i w Ameryce Południowej. Właściciele AudioTripa liczą także na to, że ten sukces przełoży się na powodzenie ruszającej niebawem kampanii projektu "The Ultimate Guide to Europe" w serwisie kickstarter.com.

Wayra to program akceleracyjny globalnej marki Telefonica. Pierwotnie uruchomiony w Ameryce Łacińskiej, obecnie obejmuje swoim zasięgiem także ośrodki w Czechach, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech i Zjednoczonym Królestwie. Tworzy jeden z największych akceleratorów dla start-upów z branży ICT na świecie. Wayra zakłada finansowanie, udzielenie wsparcia mentorskiego i wprowadzenie do własnej sieci Aniołów Biznesu 350 europejskich firm do roku 2015.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)