Polska gra RPG, osadzona w świecie rzeczywistym, wystartowała na Indiegogo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Na Indiegogo zadebiutował kolejny polski projekt. Tym razem aplikacja Game of Quests stara się o wsparcie społeczności internetu. GoQ to gra w klimacie fantasy odbywająca się w świecie rzeczywistym. Możesz uczestniczyć w najważniejszym dla jej twórców queście, wspierając, lub share’ując projekt na indiegogo.

fot. materiały prasowe

Jednym z często podnoszonych argumentów mających zdemotywować graczy jest ogólna szkodliwość gier jako takich. Sporo w mediach mówi się o tym, że marnują czas i wzbudzają agresję. Naprzeciw tym argumentom chcą wyjść twórcy aplikacji Game of Quests. Gra ma motywować do działania. W jaki sposób? Celem aplikacji jest rozwijanie postaci (i docelowo także stopniowe odkrywanie fabuły) poprzez wypełnianie zadań w świecie realnym. Zamiast klikania, mamy bieganie, meldowanie się w instytucjach kulturalnych i jazdę na rowerze. Wszystko to zgodnie z ideą “play & progress” czyli graj i rozwijaj się.

Kampania na Indiegogo

Nasi rodacy chcą w ramach kampanii zebrać 21 tysięcy dolarów (w tej chwili zebrali równo 900$). W zamian za to proponują szereg nagród (opierających się głównie na przygotowanych specjalnie dla dotujących indywidualnych grafikach i bonusach w grze, choć nie zabrakło także koszulek i kubków), oraz obiecują wielotorowy rozwój projektu (za najważniejszy punkt uznając upodobnienie projektu do gry fantasy poprzez dodanie rozwijającej się w trakcie wypełniania questów fabuły).

Jeśli kampania się powiedzie, stworzone zostaną także aplikacje na iOS i Windows Phone. Równocześnie z uruchomieniem kampanii zespół udostępnił dla wszystkich wersję testową aplikacji na system Android. Wszystkie dotychczas przygotowane questy opierają się na śledzeniu lokalizacji użytkownika. Chociaż twórcy w swojej kampanii obiecują poszerzenie listy dostępnych zadań, podstawą ma jednak pozostać mierzalność i weryfikowalność każdego z questów (co odróżnia GOQ od powszechnych to-do lists z elementami gamifikacyjnymi).

W Game of Quests za każdego questa dostaje się punkty doświadczenia, a także odpowiednią ilość monet, które można wymienić na ekwipunek. Dodatkowo, za trudniejsze wyzwanie dostać można tzw. „milestones”, czyli specjalną walutę, która pozwoli na zakup potężniejszego uzbrojenia czy szat. Co ważne, używając GOQ do monitorowania treningu, nie musimy rezygnować ze swojego obecnego fitness trackera. To dzięki możliwości eksportu plików .gpx, które są kompatybilne z innymi fitness-trackerami, takimi jak Endomondo czy Runkeeper.

Wygraj Fitbit Charge HR

Aby zachęcić użytkowników do wspierania kampanii, przygotowany został konkurs, w którym wygrać można urządzenie Fitbit Charge HR. Co trzeba zrobić, aby go wygrać? Wpłacić przynajmniej jednego dolara i postarać się, aby nasi znajomi lub osoby, którym udostępnimy swój link do kampanii GOQ także wsparli projekt. Jeśli uda się uzbierać 11.000 dolarów (jest to kwota za którą mają powstać skończone aplikacje na iOS i Androida) i Ty i Twoi znajomi będziecie w pierwszej trójce, która zebrała najwięcej funduszy – wygrasz Fitbita.