Nadal trwa rekrutacja do 3 programów wsparcia dla startupów EIT Food!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Nadal trwa rekrutacja do 3 programów wsparcia dla startupów EIT Food!

Udostępnij:

Chcesz wprowadzić swój produkt na nowy rynek i zdobyć międzynarodowych partnerów? Szukasz współzałożyciela dla swojego startupu, albo masz już prototyp i chciałbyś uzyskać wsparcie w testach oraz zdobyć dofinansowanie? EIT Food prowadzi właśnie rekrutację skierowaną do innowatorów i startupów z sektora rolno-spożywczego do aż 3 programów wsparcia: Sales Booster, TeamUp i Test Farms.

Chcesz wprowadzić swój produkt na nowy rynek i zdobyć międzynarodowych partnerów? Szukasz współzałożyciela dla swojego startupu, albo masz już prototyp i chciałbyś uzyskać wsparcie w testach oraz zdobyć dofinansowanie? EIT Food prowadzi właśnie rekrutację skierowaną do innowatorów i startupów z sektora rolno-spożywczego do aż 3 programów wsparcia: Sales Booster, TeamUp i Test Farms

EIT Food jest wspierane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.

O Programach

Test Farms

Dla kogo jest ten program?

Program Test Farms jest skierowany do zarejestrowanych startupów, zespołów oraz indywidualnych innowatorów, którzy chcą przetestować swoją technologię i produkt bezpośrednio na polu.

Co oferuje Test Farms?

 1. Testy w gospodarstwach rolnych, zarówno przy uprawie roślin oraz hodowli zwierząt, jak również w przedsiębiorstwach zajmujących się pierwotnym przetwórstwem żywności.
 2. Wsparcie przez okres testów oraz ich przygotowań od doświadczonego agronoma i rolnika .
 3. Grant 3000 euro, na pokrycie kosztów testu.

Zgłoś się już teraz! Ostateczny termin rejestracji to 6 maja 2024 roku.

TeamUp

Dla kogo jest ten program?

 1. Dla naukowców zajmujących się technologią rolno-spożywczą, którzy chcą znaleźć partnerów biznesowych.
 2. Dla przedsiębiorców poszukujących innowacyjnych pomysłów technologicznych w branży rolno-spożywczej.

Co zyskujesz, dołączając do TeamUp?

 1. Miesięczne stypendium w wysokości 2 000 euro oraz szansę na otrzymanie nagrody w wys. do 40 000 euro.
 2. Wsparcie biznesowe: Dostęp do mentorów, ekspertów branżowych i potencjalnych inwestorów.
 3. Szkolenia i warsztaty: Rozwój kompetencji biznesowych i technologicznych.
 4. Networking: Możliwość nawiązania kontaktów z innymi przedsiębiorcami i liderami branży.

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja 2024 roku.

Sales Booster

Dla kogo jest ten program?

 • Dla startupów z sektora agritech, które już wprowadziły swoje produkty lub usługi na rynek, ale chcą rozszerzyć zasięg działalności na nowe rynki. 
 • Dla startupów z innych branż, które mają innowacyjny produkt, technologię lub proces i chciałyby go wprowadzić jako innowację na rynek agrifood, w nowym kraju.

Co zyskujesz, dołączając do Sales Boostera?

 1. Indywidualne doradztwo: Spersonalizowana opieka tzw. growth advisor czyli doświadczonej osoby z ekspertyzą związaną z wyjściem na nowy rynek, dobraną pod konkretne potrzeby startupu.
 2. Know-how: Warsztat z międzynarodowymi ekspertkami i ekspertami rozwijający praktyczne umiejętności w zakresie strategii sprzedaży, negocjacji handlowych, zarządzania klientem na nowym rynku.
 3. Networking: Budowanie relacji z potencjalnymi klientami, dystrybutorami i partnerami biznesowymi.
 4. Wsparcie w skalowaniu: Pomoc w dostosowaniu strategii sprzedaży do potrzeb różnych rynków.

Zarejestruj się do 10 maja 2024 roku (15:59! CET).

EIT Food oferuje kompleksowe wsparcie dla innowatorów i startupów na różnych etapach rozwoju w postaci programów zawierających serię szkoleń, mentoring, porady ekspertów, testowanie rozwiązań z liderami sektora oraz wsparcie finansowe pozwalające na rozwój biznesu i wejście na nowe rynki.

W portfolio startupów wspieranych przez EIT Food znajduje się kilkaset innowacyjnych firm, które mają ogromny potencjał i już wpływają pozytywnie na rynek rolno-spożywczy. Programy EIT Food, w których biorą udział oferują startupom nie tylko fundusze, ale przede wszystkim dostęp do wiedzy, technologii i sieci kontaktów. To nieoceniona platforma dla tych, którzy chcą zaistnieć na europejskim rynku, przekształcając go w bardziej zrównoważony i innowacyjny – mówi Paweł Ciach , Startup Manager w EIT Food

EIT Food oprócz programów wsparcia takich jaki Test Farms, TeamUp i Sales Booster oferuje programy dla startupów na różnym stadium rozwoju takie jak Empowering Women in Agrifood (https://www.eitfood.eu/projects/ewa-empowering-women-in-agrifood), czy np. inkubator Seedbed (https://www.eitfood.eu/entrepreneurship/launch-seedbed-incubator) a także dostęp do liderów branży – ponad 70 wiodących europejskich firm rolno-spożywczych, uniwersytetów i organizacji badawczych m.in. Nestle, Pepsico, Danone, Maspex, John Deere, Givaudan, Doehler, Cambridge University, Fraunhofer Insitute, PAN, Uniwersytet Warszawski, czy Federacja Banków Żywności.

Więcej informacji: www.eitfood.eu

EIT Food – kompleksowe wsparcie innowacyjnych pomysłów w sektorze agrifood

O EIT Food

EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w branży spożywczej. Przyspieszamy innowacje, aby zbudować przyszłościowy system żywnościowy, produkujący zdrową i zrównoważoną żywność dla wszystkich. 

Wspierani przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ Unii Europejskiej, inwestujemy w projekty, organizacje i osoby, które podzielają nasze cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego. Odblokowujemy potencjał innowacyjny w przedsiębiorstwach i na uniwersytetach oraz tworzymy i skalujemy startupy rolno-spożywcze, aby wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty. Wyposażamy przedsiębiorców i specjalistów w umiejętności potrzebne do przekształcenia systemu żywnościowego i umieszczamy konsumentów w centrum naszej pracy, pomagając budować zaufanie poprzez ponowne połączenie ich z pochodzeniem żywności.   

Jesteśmy jedną z dziewięciu innowacyjnych społeczności, utworzonych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE, który powstał w 2008 r. w celu pobudzania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.  

Dowiedz się więcej na: http://www.eitfood.eu/projects/apply lub obserwuj nas w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube i Instagram.

Materiał powstał we współpracy z EIT Food.