Serwis Formalności.pl jest przewodnikiem po labiryncie urzędowych formalności. Przyjaznym językiem opisuje skomplikowane procedury, ułatwiając petentom załatwianie ich urzędowych spraw. Adresowany jest do wszystkich osób mających jakiekolwiek kontakty z urzędami: petentów oraz urzędników.


Główną częścią portalu są artykuły opisujące proste sposoby załatwiania różnych formalności. Petenci dowiadują się z nich jak zmienić nazwisko, w jaki sposób zarejestrować samochód kupiony za granicą, gdzie uzyskać pozwolenie na wycinkę drzew itp. Regularnie publikujemy również informacje o zmianach w przepisach, procedurach urzędowych, prawie itp. Dzięki temu stanowimy dla urzędników cenne źródło fachowej wiedzy, pomagając im w codziennej pracy.

Wszystkie osoby, których sprawy są mocno skomplikowane, szukają pomocy na darmowym forum lub korzystają z płatnych porad prawnych udzielanych przez zespół doświadczonych prawników. Portal udostępnia użytkownikom bazę kilku tysięcy wzorów dokumentów i gotowych do pobrania formularzy, przygotowanych zarówno z myślą o petentach jak i urzędnikach.

Obecnie wszystkie publikowane przez nas materiały, podzielone są na dwanaście kategorii tematycznych. Dokładamy wszelkich starań by tematyka portalu cały czas się poszerzała i dlatego już wkrótce pojawią się nowe kategorie tematyczne np. niepełnosprawni.

Pomysłodawcami i twórcami Formalności.pl są dwaj trzydziestosiedmiolatkowie: Marcin Rosada – marketingowiec oraz Paweł Baran – programista. Zespół uzupełnia grono kilku autorów piszących artykuły publikowane w portalu oraz współpracujący z nami zespół doświadczonych prawników udzielających naszym użytkownikom porad prawnych.

Inspiracją do stworzenia portalu były nasze własne doświadczenia. Podczas jednego ze spotkań, opowiadaliśmy sobie w gronie znajomych nasze historie związane z załatwianiem różnych urzędowych spraw. Okazało się, że większość z nas miała z tym pewne kłopoty, wynikające głównie ze stopnia skomplikowania tych spraw i małej „przyjazności” wyjaśnień dostępnych w sieci. Większość z nich napisana była mocno urzędowym językiem i przytaczała podstawy prawne, zamiast maksymalnie prosto wyjaśnić sposoby załatwiania tych formalności. Okazało się również, że brakuje jednego, kompleksowego źródła informacji na temat spraw, które co jakiś czas załatwia się w różnych urzędach. Wtedy postanowiliśmy tę niszę wypełnić.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)