... ... ...

System beaconów w służbie niewidomym

Pressroom MamStartup
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dodane

27-05-2014

Informacja prasowa

W Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Gen Andersa 5 rozpoczęły się testy systemu i aplikacji mobilnej, która jest dedykowana w szczególności osobom z dysfunkcjami wzroku, ale także przydatna dla wszystkich mieszkańców. Nawigację ułatwia specjalny system głosowy dla osób niewidomych.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

System Virtualna Warszawa - bo tak nazwana została aplikacja - umożliwia:

  • łatwe odnalezienie interesujących nas punktów w budynku,
  • uzyskanie informacji o sprawach, które możemy załatwić w urzędzie,
  • wytyczenie trasy do gabinetu, pokoju lub okienka, do którego mamy się zgłosić,
  • pobranie numeru do okienka, oraz otrzymanie zwrotnej informacji, że zbliża się nasza kolej, a następnie, że jesteśmy już poproszeni.

Virtualna Warszawa współpracuje z aplikacjami udźwiękawiającymi dostępnymi na smartfony, co stanowi znaczne udogodnienie dla osób z dysfunkcją wzroku.

Zapraszamy do pobrania Virtualnej Warszawy z AppStore oraz testowania systemu znajdującego się w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Gen. Andersa 5 w Warszawie. Uwagi na temat działania aplikacji oraz systemu można zgłaszać do 28 czerwca 2014 r. pod numer telefonu 19115 lub na adres e-mail: virtualnawarszawa@um.warszawa.pl

Mobilny projekt jest oparty na systemie nadajników (beaconów) umieszczonych w różnych miejscach. Zapisana w nich informacja pozwala oznaczyć np. numery pokoi, tablice informacyjne czy schody. Nadajniki mogą być również rozmieszczone w całym mieście – w pojazdach komunikacji miejskiej, zabytkach, atrakcjach turystycznych czy instytucjach. Wkrótce nadajniki pojawią się również w innych lokalizacjach.

Koncepcja aplikacji mobilnej zintegrowanej z systemem mikrolokalizacji, ułatwiającej poruszanie się zarówno w obrębie budynków jak i w całym mieście to projekt zgłoszony przez miasto stołeczne Warszawę do konkursu Mayors Challenge. Warszawa znalazła się wśród 21 najbardziej innowacyjnych miast, które mają szansę na prestiżową nagrodę. O 5 milionów euro walczyła ze 155 europejskimi metropoliami.

Komentarze (0)