Spółka Red Sky uruchomiła nowy portal, skierowany do miłośników gier zręcznościowych na całym świecie.

Wowin.com to tzw. „skill gaming portal”, który daje użytkownikom możliwość rywalizacji w prostych grach zręcznościowych, gdzie stawką są rzeczywiste pieniądze. Aby przystąpić do rozgrywek, użytkownik dokonuje wpłaty na swoje konto i uiszcza opłatę za przystąpienie do gry. Im więcej graczy bierze udział w danej rozgrywce, tym większa jest główna nagroda. Zdobywa ją gracz, który osiągnie najlepszy wynik w danej rozgrywce.

Dla początkujących graczy Wowin.com oferuje tryb gry darmowej. W przypadku gier na pieniądze specjalny algorytm dobiera graczy pod kątem ich umiejętności, tak aby wszyscy na początku gry mieli podobne szanse. W ciągu pierwszego tygodnia od uruchomienia serwisu zarejestrowało się blisko 10 000 graczy, którzy wygrali łącznie ponad 1500 USD. Funkcjonalności serwisu są ciągle rozwijane, a co miesiąc będzie pojawiać się kilkanaście nowych gier.

Dodatkowo Wowin zaprasza do współpracy polskich i zagranicznych deweloperów gier flaszowych. Platforma udostępnia API, dzięki któremu każdy deweloper może umieścić swoją grę na platformie i partycypować w zyskach, które dana gra wygeneruje. Oznacza to, że im więcej graczy zagra w daną grę, tym więcej pieniędzy z tytułu prowizji trafi do dewelopera – taki model znany jest np. z platformy AppStore firmy Apple.

- Zdaję sobie sprawę, że wchodzimy na rynek zajęty przez gigantów branży gamingowej. Ale takie wyzwania tylko nas mobilizują. Minie około pół roku zanim będę mógł ocenić, czy Wowin.com odniósł sukces w globalnym Internecie. Liczę, że będziemy mieli hit na miarę Filestube.compowiedział Arkadiusz Seńko, Prezes Zarządu Red Sky.

źródło: informacja prasowa

Komentarze (0)