Branża:

aplikacje

marketing i reklama

nieruchomości

Finansowanie:

własne

Model biznesowy:

reklama

pośrednictwo

abonament

PrintKing

Czym jest Wasz projekt?

PrintKing.pl to platforma pośrednictwa wynajmu, sprzedaży i zarządzania powierzchniami reklamowymi na terenie całej Polski. Rynek reklamowy outdoor w roku 2016 był wyceniony na ponad 470 milionów, a typowego portalu gdzie można w logiczny sposób odszukać i wynająć lub sprzedać powierzchnię reklamową w Polsce aktualnie brakuje. Portal dzięki bardzo dobremu pozycjonowaniu będzie przedstawiał wyniki poszukiwanych ofert, dzięki czemu właściciele powierzchni reklamowych nie będą musieli dodatkowo ponosić kosztów z wiązanych z pozycjonowaniem i promowaniem.

Jaki problem rozwiązujecie?

PrintKing.pl przede wszystkim ułatwia i przyspiesza kontakt pomiędzy osobą zainteresowaną reklamowaniem się a osoba posiadającą interesującą go płaszczyznę reklamową. Zlokalizowanie na mapie Polski + wyszukiwarka po takich wartościach jak: - typ powierzchni, - powierzchnia, - cena, - lokalizacja - itp ... pozwoli bardzo dokładnie sprecyzować wyniki wyszukiwania, co finalnie przełoży się na bezpośredni kontakt z właścicielem konkretnej płaszczyzny. Wyszukiwanie powierzchni reklamowych odbywa się na podobnej zasadzie co wyszukiwanie nieruchomości. Po podaniu parametrów wyświetlanie są wyniki z całej Polski. Na portalu będzie można również odczytać miesięczne, roczne natężenie ruchu dzięki co pozwoli lepiej wycenić koszt wynajmu takiej powierzchni.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Firmy , klienci indywidualni, agencje reklamowe, drukarnie, firmy obsługujące powierzchnie reklamowe w poszczególnych obszarach polski, wykonawcy materiałów reklamowych, pośrednicy, agencje nieruchomości, deweloperzy.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Projekt ma przewidziane 3 możliwości zarabiania: 1. Abonament miesięczny który determinuje maksymalna liczbę dodanych ofert, oraz ilość podbić reklamy 2. Jednostkowo, opłata za każdą dodaną ofertę. 3. Pośrednictwo w sprzedaży /promocji usług.

Kto stoi za projektem?

Projekt jest inicjatywą jednej osoby, poparty kilkuletnią obserwacją rynku reklamowego. Kamil Lizak, grafik freelancer z ponad 6 letnim stażem, bogatym doświadczeniem w branży DTP, marketingu. Absolwent Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informtyki Stosowanej.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma jest gotowa do rozpoczęcia działalności pozyskiwania klientów, promocji. Posiada zaplecze administracyjne, podpięte płatności online, panel użytkownika.

Jakie są plany rozwoju?

Platforma będzie cyklicznie rozbudowywana o dodatkowe funkcje wspomagające użytkownika i narzędzia pozwalające na sprawny wynajem i sprzedaż powierzchniami reklamowymi.