Zdjęcie główne artykułu by pexels.com
Kilka lat temu przygotowaliśmy też listę pięciu startupów z Krakowa, które warto obserwować (przeczytasz o nich tutaj). Znalazły się na niej: EventInfo – aplikacja informująca o wydarzeniach w pobliżu, nearbox – wirtualna tablica każdego miejsca na świecie, TurboTłumaczenia – narzędzie do łatwej wyceny i zlecenia tłumaczenia, Estimote – system beaconów i Visuu – technologia do rozpoznawania i tłumaczenia tekstu.
Większość z opisywanych projektów w poprzednim artykule nadal działa. Mamy nadzieję, że podobnie będzie i w przypadku poniższych przedsięwzięć. Poznajcie 5 startupów z Warszawy, które warto obserwować (kolejność przedstawionych firm jest przypadkowa).
Głównym kryterium jakim kierowaliśmy się przy wyborze polskich startupów stworzonych w stolicy były: ciekawe rozwiązanie, dotychczasowe osiągnięcia i potencjał ekspansji zagranicznej. Wierzymy jednak, że nie tylko te startupy wymienione poniżej zdobędą klientów i rozwiną się na tyle, by móc osiągnąć wymarzony sukces, ale że będzie ich więcej.
1. Metricso
Narzędzie skierowane przede wszystkim do przedsiębiorców internetowych, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej na temat swoich klientów, by zaproponować im ciekawsze rozwiązania. Dzięki analizie ich zachowań w internecie, Metricso dowie się, czego potrzebują. Pozwoli to na segmentację klientów, co ułatwi prace nad przekonaniem go do skorzystania z Twojego produktu. Do tego możemy wykorzystać narzędzie Metricso, które może wysłać odpowiedni komunikat do danego klienta.
2. FurgonetkaBiznes (dawniej Spinacz)
FurgonetkaBiznes powstał po doświadczeniach zdobytych przez twórców serwisu Furgonetka.pl, która umożliwia szybkie nadanie przesyłki kurierskiej. FurgonetkaBiznes to narzędzie dla przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Jego celem jest usprawnienie wszystkich kluczowych procesów posprzedażowych m.in. w sklepach internetowych. Ułatwia zarządzanie zamówieniami, spedycję przesyłek czy obsługę klienta. To narzędzie dla każdego sprzedawcy działającego w e-commerce.
3. Fitqbe
Jak najlepiej zintegrować ze sobą pracowników? Przez sport! Jeśli dbasz nie tylko o to, by pracownicy wypełniali polecenia szybko i zależy ci na ich zdrowiu, powinieneś skorzystać z Fitqbe. Narzędzie pomaga pracownikom budować nawyki w zakresie zdrowego trybu życia. Dzięki niemu firma kultywuje codzienne nawyki, które pomagają ludziom rozwijać się w pracy i we wszystkich aspektach życia. “Zapewniamy dobrą zabawę, lepszą jakość życia dla pracowników i poprawę ich kondycji zdrowotnej, jednocześnie zwiększając ich produktywność oraz przywiązanie do firmy” – przekonują twórcy Fitqbe.
4. Zapakuj.to
Twoje produkty we własnych pudełkach – takim hasłem reklamuje się startup Zapakuj.to. Jeśli jesteś sprzedawcą fizycznych produktów i tworzysz ciekawe narzędzie pamiętaj, żeby zadbać o jego opakowanie. Spraw, aby było dopasowane do twoich potrzeb i było zgodne z designem produktu, który sprzedajesz. To wszystko możesz osiągnąć korzystając ze startupu Zapakuj.to. Ta platforma umożliwia zamówienie samodzielnie zaprojektowanego opakowania. Jego stworzenie ułatwi dostępny z poziomu przeglądarki internetowy kreator.
5. Symotion
Twoja firma zajmuje się produkcją wideo? Skorzystaj z Symotion, jeśli chcesz szybko i łatwo pozyskać feedback od zleceniodawcy! Prosty panel pozwala na dodanie uwag i komentarzy bezpośrednio na zaprezentowany klientowi wyprodukowany przez Ciebie film. Dzięki temu szybko dowiesz się, co podoba mu się w materiale, a co chciałby zmienić. Komentarze pokazują się jako „piny” na filmie i markery na osi czasu. Platforma zastępuje w procesie kontaktu z klientem udostępnianie filmu (z timecodem) przez Wetransfer, Vimeo, Dropbox itd. oraz komunikację przez mailing. Proces tworzenia jest przez to bardziej przejrzysty, dużo prostszy i szybszy.
–
A Wy o jakich ciekawych polskich startupach czytaliście ostatnio? Odpowiedzi zostawcie w komentarzu!