5 startupów z Krakowa, które warto obserwować

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Nie tylko w Dolinie Krzemowej tworzone i rozwijane są ciekawe biznesy. Również w Krakowie od pewnego czasu powstają startupy godne uwagi. Kilka z nich postaraliśmy się krótko przedstawić.

Nie tylko w Dolinie Krzemowej tworzone i rozwijane są ciekawe biznesy. Również w Krakowie od pewnego czasu powstają startupy godne uwagi. Kilka z nich postaraliśmy się krótko przedstawić.

fot. Fotolia

  • EventInfo – to aplikacja mobilna na smartfona dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Dzięki niej dowiemy się o wydarzeniach mających się odbyć w najbliższym czasie w naszej okolicy. Aplikacja swoje działanie opiera na geolokalizacji. Ciekawą opcją wydaje się też możliwość zdobycia darmowych wejściówek na wybrane imprezy. Użytkownik może je zdobyć poświęcając czas na prostą grę z innymi użytkownikami.
  • nearbox – to wirtualna tablica każdego miejsca na świecie. Darmowa aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z systemem iOS oraz Android pozwala na zamieszczenie i znalezienie informacji o danej lokacji. Tipy, czyli krótkie wskazówki czy opowieści mogą zamieszczać użytkownicy, dzięki czemu przekazują mieszkańcom bądź przyjezdnym ciekawe informacje o wybranym miejscu.
  • Turbo Tłumaczenia – to narzędzie, dzięki któremu możemy szybko zlecić przetłumaczenie dowolnego tekstu. Zasada działania jest prosta: wchodzimy na stronę główną i wklejamy tekst do przetłumaczenia na kilka dostępnych języków. Po prawej stronie od razu widzimy koszt tłumaczenia jaki poniesiemy. Możemy też dodać krótki komentarz dla tłumacza bądź tłumaczki. Po ukończonym zleceniu, otrzymamy powiadomienie na nasz adres e-mail.
  • Estimote – to aplikacja mobilna oraz specjalnie zaprojektowane sensory, które zamontowane w sklepie pomogą klientowi w podjęciu decyzji zakupowej. Po podejściu do danej półki z odzieżą otrzyma komunikat o jej składzie i zaletach.Twórcy widzą też inne sposoby wykorzystania swojego wynalazku. Możemy go zamontować w domu dzięki czemu łatwiej będzie nam go obsługiwać z poziomu smartfona.
  • Visuu – to technologia rozpoznawania i tłumaczenia tekstów. Aplikacja będzie pozwalać na szybkie tłumaczenie kart menu, reklam czy opisów lekarstw z polskiego na angielski. Dzięki niej łatwiej będzie przyjezdnemu zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Według opisu udostępnionego na stronie głównej, technologia jest na tyle rozwinięta, że jest w stanie przetłumaczyć nawet napisy podczas oglądanego filmu w kinie.