... ... ...

Siedziba Microsoft wypełniona po brzegi fanami Minecrafta. Pierwsza edycja MyCraft Arena za nami!

Pressroom MamStartup
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dodane

29-06-2016

Informacja prasowa
26 czerwca godzina 11.15 w siedzibie Microsoft ustawiła się kolejka fanów Minecraft i wspierających ich rodziców. Właśnie rozpoczęła się rejestracja gości zaproszonych przez MyCraft.pl i Microsoft na pierwszą edycję MyCraft Arena, cyklu imprez integrujących polską społeczność Minecrafta.

– Liczba chętnych sprawiła, że musieliśmy uruchamiać dodatkowe stanowiska rejestracyjne. To tylko potwierdza, że w samym Minecrafcie, w otwartości świata gry, w rodzajach rozgrywki i w walorach edukacyjnych tkwi ogromny potencjał, że ludzie chcą wiedzieć o swojej ulubionej grze więcej i więcej – mówi Mikołaj Piotrowski, Dyrektor Marketingu w Macro Games S.A.

Imprezę zaczęliśmy od krótkiego powitania ze strony Microsoft i Macro Games (firmy, która jest właścicielem MyCraft.pl). Na początku porozmawialiśmy trochę o historii, ale przede wszystkim o przyszłości MyCraft.pl – o nowych serwerach, nowych mapach i innych pomysłach na to, jak można jeszcze ciekawiej przeżywać świat Minecraft.

Potem przyszedł czas na pierwszy turniej. Sala turniejowa, wyposażona w super laptopy dostarczone przez partnerów, wypełniła się zawodnikami (tymi bardzo młodymi, ale i troszkę młodszymi), którzy zapisali się na Pig Race. Po kilkunastu wyścigach doszło do ciekawej sytuacji, kiedy okazało się, że mamy 3 zwycięzców: TeJkuu, Domekabc i KubaTrojan, którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów. Widać, że w tej dyscyplinie poziom jest wyrównany ☺ Drugie miejsce zajęła Twisty_Panda.

Przed kolejnym turniejem mogliśmy posłuchać też ciekawych informacji na temat tworzenia serwerów: o technikaliach, które są niezwykle istotne dla jakości rozgrywki, dla utrzymania nieograniczonego i niczym nie skrepowanego charakteru świata Minecraft.

Zaraz potem nadszedł czas na największe emocje: PVP. Rekordowa liczba uczestników, blisko 50 osób, stoczyło wiele zaciętych pojedynków na specjalnie przygotowanej na ten turniej arenie. W tym trybie nie ma remisów – zwycięzca może być tylko jeden. Najlepszym wojownikiem został Brutal_Company, który w finale pokonał Dominika Kłoszewskiego (miejsce 2) i Oliver BASS.

Jeszcze przed rozdaniem nagród, Justyna Płatek z Mindcloud, która zajmuje się edukacją cyfrową, zaprezentowała edukacyjne możliwości Minecraft. To jeden z najważniejszych elementów odróżniających ten tytuł od klasycznych gier.

Pierwszą edycję MyCraft Arena zakończyliśmy wręczeniem nagród dla zwycięzców. Kolejna edycja tuż po wakacjach.

Komentarze (0)