1,5 mld euro w inwestycjach oraz 100 tys. inwestorów – Mintos podsumowuje 2018 rok

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Łączna kwota środków zainwestowanych na Mintos, globalnej platformie do inwestowania w pożyczki, przekroczyła 1,5 mld euro, natomiast liczba zarejestrowanych inwestorów 100 000.

Od początku działalności Mintos, czyli w ciągu czterech lat, inwestorzy zarobili już na rynku ponad 32 miliony euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata. Inwestorzy mogą inwestować na Mintos w pożyczki udzielone przez 60 firm pożyczkowych z 28 krajów zlokalizowanych na 5 kontynentach, w tym 13 firm z Polski.

Liczba polskich inwestorów potroiła się w stosunku do 2017 roku i wyniosła na koniec 2018 roku blisko 6 300. W samym 2018 roku do platformy dołączyło ponad 4 300 polskich inwestorów. Polska jest jednym z najdynamiczniej rosnących krajów w pod względem wzrostu liczby inwestorów.

Mintos planuje dalszy dynamiczny rozwój swojej działalności. W listopadzie 2018 roku Spółka pozyskała 5 mln euro, dzięki którym udostępni swoim klientom międzynarodowe numery rachunków bankowych (IBAN) oraz karty debetowe. Mintos pracuje też nad aplikacją mobilną, która znacznie ułatwi korzystanie z tych nowych funkcjonalności. Pozyskane środki zostaną przeznaczone również na dalszy rozwój platformy, w tym na pozyskanie nowych użytkowników, dalszą ekspansję geograficzną oraz rozbudowę zespołu.

– Mintos rozwija się bardzo dynamicznie i systematycznie realizuje postawione przed sobą cele. W 2018 roku zakładaliśmy, że przekroczymy 1 mld euro w zainwestowanych środkach i zrealizowaliśmy ten cel do końca sierpnia. Kolejne 0,5 mld euro zostało zainwestowane na naszej platformie do grudnia, czyli w ciągu zaledwie 4 miesięcy. To olbrzymi skok w naszej działalności. W ślad za tym idzie też coraz większa liczba inwestorów, których mamy dziś ponad 100 000. Polska jest jednym z głównych krajów na naszej platformie i jednym z najdynamiczniej rozwijających się. Na koniec 2018 roku blisko 6 300 polskich inwestorów było zarejestrowanych na Mintosie, czyli ponad trzykrotnie więcej niż na koniec 2017 roku. Cieszy nas, że polscy inwestorzy zaufali naszej platformie – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający Mintos.

Polska na Mintos

W połowie 2017 roku Mintos otworzył w Warszawie swoje pierwsze biuro poza Rygą. Obecnie Polska jest jednym z najistotniejszych rynków w rozwoju Spółki.  W 2018 roku do platformy dołączyło ponad 4 300 inwestorów z Polski, natomiast na koniec roku było ich blisko 6300.

Liczba zarejestrowanych inwestorów polskich na Mintos:

 

Suma środków zainwestowanych przez polskich inwestorów przekroczyła 44,5 mln euro, natomiast średnia inwestycja to blisko 3 600 euro.

Polacy najchętniej inwestują w pożyczki udzielane w PLN oraz EUR. Największą popularnością, pod względem zainwestowanych środków, cieszą się pożyczki krótkoterminowe, osobiste oraz samochodowe. Polacy doceniają również pożyczki biznesowe oraz faktoring.

– 2019 rok będzie dla nas kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. W poprzednim roku wprowadziliśmy na naszą platformę szereg funkcjonalności istotnych dla inwestorów, takich jak strategie inwestycyjne dla rynku wtórnego, czy też uwierzytelnianie dwupoziomowe. W tym roku chcemy dalej rozwijać naszą ofertę, czego pierwszym etapem będzie wprowadzenie kont IBAN, kart debetowych oraz aplikacji, która będzie tym zarządzać. Chcemy jak najbardziej dostosować naszą platformę do oczekiwań inwestorów i zwiększyć jej funkcjonalność. Będziemy też kontynuować rozwój zagraniczny Mintos – dodał Martins Sulte.

Przeczytaj również o podsumowaniach roku Blinkee.city, EcoCar i Omni3D.