1% udziałów w MyGuidie.com idzie pod młotek!

1 udzialow w myguidiecom idzie pod mlotek
Udostępnij:
Chcesz wspierać globalne projekty internetowe tworzone w Polsce? Teraz jest na to idealny moment. Już dziś rozpoczyna się aukcja dotycząca sprzedaży wygranego na Startup Weekend Warsaw iPada 2 przez twórców MyGuidie.com. Do urządzenia twórcy dodatkowo dodają 1% udziałów w ich projekcie.

Chcesz wspierać globalne projekty internetowe tworzone w Polsce? Teraz jest na to idealny moment. Już dziś rozpoczyna się aukcja dotycząca sprzedaży wygranego na Startup Weekend Warsaw iPada 2 przez twórców MyGuidie.com. Do urządzenia twórcy dodatkowo dodają 1% udziałów w ich projekcie.


MyGuidie.com powstał w maju tego roku na Warsaw Startup Weekend. To platforma łącząca turystów z mieszkańcami najciekawszych zakątków świata. Celem MyGuidie.com jest stworzenie zupełnie nowego zawodu – wolnego przewodnika, który pomoże podróżnym w poznaniu danego miasta. Oczywiście odrębną ofertę w serwisie stanowią usługi licencjonowanych przewodników. Zespół przygotowuje się do prezentacji produktu przed potencjalnymi inwestorami w konkursach: MiniSeedcamp London i Europe Startup Weekend Battle.

Aukcja iPada2 i 1% udziałów MyGuidie
Dlaczego zespół MyGuidie zdecydował się na sprzedaż nagrody zdobytej na SWWAW i 1% udziałów? Ola Sitarska, współtwórca projektu, wyjaśnia: Długo zastanawialiśmy się co zrobić z nagrodą i wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzebne nam są pieniądze na wyjazdy oraz uczestnictwo w europejskich eventach. To dla nas wielka szansa. By wzmocnić efekt, dodajemy do sprzętu 1% udziałów w naszym projekcie. Zwycięzca aukcji, otrzyma więc prócz iPada 2, część dobrze rokującego startupu, realnie wspierając jego dalszy rozwój. Dodatkowo osoba, która wygra aukcję zostanie ogłoszona honorowym darczyńcą MyGuidie.com, a jej zdjęcie będzie figurowało na podstronie zespołu.
Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone w całości na dalszy rozwój serwisu, wyjazdy na
konkursy zagraniczne oraz wejście na globalny rynek. Aukcja jest otwarta pod adresem: http://allegro.pl/show_item.php?item=1735739341 i potrwa do 1 sierpnia.

Start w międzynarodowych konkursach!
Dodatkowo, MyGuidie.com ma zamiar wziąć udział w MiniSeedcamp London 11 sierpnia. Planowane w najbliższym czasie uruchomienie kolejnej wersji serwisu da projektowi znaczną przewagę nad potencjalnymi rywalami w Londynie.
Drugim ważnym wydarzeniem dla MyGuidie.com jest Europe Startup Weekend Battle, odbywający się także w Londynie, 12 września. 10 zespołów z największą liczbą głosów w Facebookowym plebiscycie zaprezentuje się przed wpływowymi inwestorami. Głosy wsparcia dla polskiego projektu można oddawać tutaj: http://offerpop.com/fb/canvas/tab/130144720401472/138393349549170/17284/entry/42888.

Twórcy projektu rozmawiają również z dwoma polskimi inwestorami na temat
potencjalnego wejścia kapitałowego.

źródło: informacja prasowa