10 000 EUR w gotówce dla zwycięzcy Startup Contest powered by STARTER, a w puli dla najlepszych startupów 850 000 EUR od inwestorów! Dłuższa rekrutacja na infoShare Startup Contest i nowe nagrody!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Do 4 maja startupy z całego świata mogą dołączać do międzynarodowego konkursu dla najlepszych – Startup Contest, który ponownie towarzyszyć będzie infoShare Startup Zone powered by STARTER. Organizatorzy zdecydowali się na przedłużenie terminu zbierania zgłoszeń z uwagi na stale rosnącą liczbę nagród, która czeka na najbardziej innowacyjne pomysły. Oprócz 10 000 euro w gotówce – nagrody ufundowanej dla zwycięzcy Startup Contest przez Prezydenta Miasta Gdańska – pulę nagród powiększono o kwotę od inwestorów o łącznej wartości aż 850 000 euro na rozwój najlepszych startupów! 

Już wkrótce po raz drugi Gdańsk stanie się miejscem skupiającym innowacyjne pomysły z całego świata! Na wielkiej startupowej scenie pojawią się najbardziej kreatywne firmy, ambitne projekty naukowe oraz odkrywcze rozwiązania technologiczne szukające nie tylko zainteresowania, ale konkretnych środków finansowych, które mają im pomóc w rozwoju.

– Jest o co walczyć! Dzięki naszym partnerom najlepsze startupy będą walczyć o w sumie 850 000 euro, które na stół wyłożyli przybywający na infoShare inwestorzy! Zwycięzcy dostaną również 10 000 euro i to w gotówce! Szykuje się naprawdę niezapomniana rywalizacja, ale ponieważ pula nagród wzrosła dopiero niedawno, zdecydowaliśmy się na przedłużenie terminu zbierania zgłoszeń, by dać szansę również tym, dla których 10 000 euro nie było wystarczającą motywacją – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, organizator infoShare Startup Zone. – Dodatkowo, polskim startupom, które wejdą do finału, oferujemy szansę na reprezentowanie Polski w międzynarodowym finale Creative Business Cup w Kopenhadze. To ogromne wyróżnienie, możliwość zaprezentowania się na kolejnej światowej scenie i podążenia śladem CTAdventure, ubiegłorocznych wielkich zwycięzców z gdańskiego STARTERA!

Startup Zone powered by STARTER to, oprócz przestrzeni dla najciekawszych pomysłów z różnych dziedzin, możliwość spotkania ważnych nazwisk startupowego świata. Na scenie wystąpią m. in.: Suchit Dash, Yann Girard, David Bizer, Niclas Fritz, Noam Tamari-Wekser, Benjamin Rohe czy Magdalena Ozimirska. Strefę dla startupów poprowadzi Lasse Chor, znany jako Happiest Man Alive.

– infoShare Startup Zone powered by STARTER to jedyne takie miejsce, gdzie najwięksi poszukują najbardziej innowacyjnych z możliwością zaoferowania im niesamowitych możliwości, które pozwolą wyjść z pomysłami na świat! Słowem, nie wypada się u nas nie pojawić – dodaje Agnieszka Meller ze STARTERA.

Zwycięzców Startup Contest poznamy podczas ostatniego dnia konferencji infoShare, 12 czerwca br. Projekty, które nie są jeszcze gotowe na rywalizację w konkursie, mogą również dołączyć do Startup Zone – przygotowano dla nich specjalną strefę wystawienniczą Startup Expo, miejsce na wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, otrzymanie informacji zwrotnej od uczestników oraz zainteresowania inwestorów.

Zapisy na udział w Startup Contest oraz Startup Expo odbywają się online, na stronie infoshare.pl.