10.08.2021 r. rozpoczyna się XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”!

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

10.08.2021 r. rozpoczyna się XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”!

Udostępnij:

10.08.2021 r. rozpoczyna się XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”! Innowacyjne Firmy i Innowacyjnych Naukowców z województwa mazowieckiego zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie młodych talentów pośród naukowców i firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania w regionie Mazowsza.

Idea Konkursu polega na wspieraniu i promowaniu roli innowacyjności w rozwoju gospodarczym regionu i zdobywaniu kompetencji opartych na nowoczesnych technologiach. Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Naukowiec. Nabór wniosków potrwa do 7.09.2021 r. Łączna pula nagród to aż 113 tys. zł oraz atrakcyjne nagrody od Partnerów Konkursu.

Zgłoszenie do konkursu odbywają się za pomocą formularzy, dostępnych pod innowatormazowsza2021.pl

Tematyka konkursu obejmuje innowacje techniczne (produktowe i procesowe), organizacyjne, marketingowe i inne o potencjalnej wartości gospodarczej, które mogą znaleźć zastosowanie w codziennej praktyce. Udział w konkursie to również niepowtarzalna okazja do czerpania inspiracji i nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem nauki i biznesu.

W konkursie „Innowator Mazowsza” doceniane są firmy, które skutecznie dopasowują się do zmian i potrzeb otoczenia poprzez rozszerzanie działalności i tworzenie nowych produktów oraz naukowcy, których prace doktorskie są istotne dla rozwoju gospodarki. Tworzenie
nowych usług i koncepcji, generowanie i doskonalenie pomysłów, adaptacja do zmieniającej
się rzeczywistości to nieodłączne elementy pracy każdego przedsiębiorcy i naukowca.

Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, który od lat podejmuje szereg inicjatyw, służących rozwojowi innowacji, będących przestrzenią do kształcenia i nagradzania najbardziej kreatywnych przedsiębiorców i naukowców.

Więcej informacji o dotychczasowych działaniach można znaleźć na stronie
https://innowacyjni.mazovia.pl/

Wykonawcą tej edycji konkursu jest Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, która
kompleksowo wspiera przedsiębiorczość poprzez rozwijanie społeczności zawodowej,
inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie sieci biznesu i
instrumentów finansowania dla startupów.

Więcej o Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet na stronie https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/