10 biznesowych rad od Richarda Bransona

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

– Jedną z najbardziej cennych części sukcesu jest możliwość dzielenia się tym, czego się nauczyłeś i pomaganie innym. W tym wpisie zebrałem 10 najlepszych wskazówek dedykowanych przedsiębiorcom, którzy wyruszają w podróż po wspaniałym świecie biznesu – napisał na firmowym blogu Richard Branson.

Na zdjęciu Richard Branson, właściciel Grupy Virgin | fot. facebook.com/RichardBranson

Oto lista 10 wskazówek, które według brytyjskiego miliardera i właściciela Grupy Virgin zwiększą Twoją szansę na sukces: 

1. Podążaj za marzeniami
2. Czyń dobro 
3. Wierz w swoje pomysły 
4. Baw się
5. Nie poddawaj się
6. Wyznaczaj sobie nowe cele
7. Naucz się delegować zadania
8. Zadbaj o zespół
9. Wyjdź do świata i działaj 
10. Kiedy inni źle o Tobie mówią, udowodnij im, że się mylą

Pełen opis każdego z podpunktów znajdziesz tutaj.

Według Richarda Bransona jest coś jeszcze, co pomaga osiągnąć sukces. Chodzi o spisane cele. – Od dziecka robię różne listy, w tym te zawierające krótkoterminowe zadania, długoterminowe cele i postanowienia. Dzięki temu pojmuję świat, porządkuję pomysły w swojej głowie i zmieniam je w działanie – napisał na firmowym blogu. Czytelnikom publikacji poleca, aby robili dokładnie to samo.

 – Jestem całkowicie przekonany, że gdybym nie zapisywał własnych pomysłów, zapomniałbym o nich. Dlatego zawsze pamiętam, żeby je spisać – dodaje. A na tekst przelewał niemal wszystko: począwszy od własnych przemyśleń, przez informacje o interesujących artykułach, filmach, książkach i kończąc na snach. Wykorzystuje do tego albo zwyczajny notes, albo aplikację mobilną.