10. Konferencja Open Source Day już 17 maja w Warszawie – trwa rejestracja

Dodane: 21.04.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Blisko 1000 uczestników i kilka tysięcy widzów relacji online – to frekwencja jaką cieszy się dorocznie Open Source Day. To największe w Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń technologicznych w kraju.

10., jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się już 17 maja w hotelu Marriott w Warszawie. Udział jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane spotkaniem powinny więc pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji.

Konferencja Open Source Day gromadzi blisko 1000 specjalistów IT i osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi. 17 maja w hotelu Marriott wystąpi kilkudziesięciu prelegentów z całego świata reprezentujących marki, takie jak Red Hat, Google, EDB Enterprise, Suse, Zabbix i wiele innych. Prelekcje i prezentacje case study dopełnią bezpłatne warsztaty techniczne prowadzone przez ekspertów Linux Polska.

– Decyzja o zorganizowaniu pierwszej edycji konferencji była odpowiedzią na ogromne zainteresowanie tematem otwartych technologii. Bardzo szybko lokalna inicjatywa urosła do rangi dużego, międzynarodowego projektu. Przez ostatnie 10 lat w wydarzeniu wzięło udział 5 tys. uczestników, a online było z nami kolejne 14 tys. Open Source Day to nie tylko wydarzenie dedykowane osobom zainteresowanym otwartym oprogramowaniem. To konferencja dla wszystkich którzy chcą się dowiedzieć więcej o kluczowych kierunkach rozwoju nowoczesnego oprogramowania i tych, którzy szukają wysokiej jakości, niezawodnych i efektywnych kosztowo rozwiązań informatycznych – mówi Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator Open Source Day.

Otwarte technologie to obecnie jeden z najważniejszych kierunków rozwoju branży IT. Są nie tylko podstawą rozwiązań konsumenckich (np. telefony z systemem Android), ale także na stałe zadomowiły się w biznesie. Jak wynika z danych Black Duck, korzysta z nich 78 proc. organizacji na całym świecie. Wśród użytkowników open source znajdują się m.in. instytucje finansowe, takie jak banki czy giełdy papierów wartościowych, firmy z sektora telekomunikacyjnego, a także instytucje publiczne.

Rejestracja na Konferencję oraz warsztaty odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: www.opensourceday.pl

Już po raz dziesiąty Głównym Partnerem tegorocznej edycji jest firma Red Hat. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Warsaw Business Journal, PC Format, ITwiz, Mamstartup.pl i Magazyn Programista.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem