10 nowych fintechów w programie Start Path od Mastercard

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

10 nowych fintechów w programie Start Path od Mastercard

Udostępnij:

Mastercard zaprosił kolejnych dziesięć fintechów do swojego globalnego programu Start Path. Startupy te, pod okiem specjalistów Mastercard przez najbliższe pół roku będą rozwijać swoje rozwiązania z obszaru cyfrowego handlu i finansów. Jest to szczególnie ważne w czasie trwającej pandemii, kiedy innowacje technologiczne ułatwiają dostęp do cyfrowych rozwiązań, także dla osób, które wcześniej nie miały z nimi do czynienia.

Dzięki przyspieszonemu przejściu na doświadczenia cyfrowe i szybko zmieniającym się zachowaniom konsumentów, COVID-19 stworzył natychmiastową potrzebę innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Mastercard wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu będzie współpracować z wybranymi fintechami przez najbliższe sześć miesięcy.

– Wszyscy rozwijamy się, gdy fintechy mają dostęp do technologii, której potrzebują, aby osiągnąć skalę i zdemokratyzować finanse. Współpracujemy z najnowszymi fintechami, które dołączają do Start Path, aby stymulować integrację, innowacje i zaufanie z alternatywnymi sposobami płacenia i uwierzytelniania, potężnymi rozwiązaniami dla małych firm i nowymi sposobami tworzenia efektywności płatności biznesowych – powiedział Ken Moore, Chief Innovation Officer w Mastercard.

Oczekuje się, że do 2022 r. globalny rynek produktów i usług fintech osiągnie wartość 310 mld dolarów. Nawet obecny kryzys nie osłabił perspektyw branży. Jako partner z wyboru dla fintechów na całym świecie, Mastercard zobowiązuje się do budowania nowych rozwiązań z partnerami, takimi jak te w sieci Start Path.

Do programu wybrano następujące projekty:

  • Carry1st niweluje przepaść cyfrową dzięki wykorzystaniu technologii mobilnych bramek płatniczych i treści istotnych kulturowo, aby służyć pierwszej generacji afrykańskich użytkowników smartfonów.
  • FISPAN to platforma kontekstowa, która osadza usługi bankowości biznesowej w aplikacjach planowania zasobów i księgowości przedsiębiorstwa, na których klienci mogą polegać, aby prowadzić swoją działalność.
  • Lendio zapewnia pełne podejście do finansowania małych przedsiębiorstw, od infrastruktury technologicznej dla instytucji finansowych po dostęp do kapitału wzrostu.
  • LISNR łączy się online z klientami offline na całym świecie za pomocą ultradźwiękowej technologii danych, która umożliwia weryfikację zbliżeniową i transakcje zbliżeniowe dla akceptantów, dostawców usług finansowych i firm zajmujących się mobilnością.
  • Mocafi to platforma usług finansowych zaprojektowana, aby pomóc underbanked z bankowości cyfrowej i budowania kredytów.
  • Mo Technologies oferuje innowacyjny model punktacji kredytowej dla instytucji finansowych i niefinansowych, który pomaga rozszerzyć więcej produktów kredytowych na większą liczę klientów we wszystkich segmentach.
  • Panda Remit buduje globalną platformę finansową, w której pieniądze są bez granic, co pozwala na bezpieczne, wygodne i tanie przelewy pieniężne.
  • Paycode zapewnia tani biometryczny system bankowości i płatności online i offline, który rozwiązuje trzy kluczowe wyzwania niebankowej ostatniej mili: tożsamość, łączność i koszty.
  • Fanbank/Plink to platforma automatyzacji handlu stworzona, aby pomóc rozwijać małe firmy poprzez zwiększenie wartości życia klientów, przyciągnięcie lokalnych klientów i przekształcenie terminali w punktach sprzedaży.
  • Subaio oferuje usługi zarządzania subskrypcjami white-label dla banków, umożliwiając użytkownikom śledzenie i anulowanie subskrypcji bezpośrednio z ich własnego banku.

Firmy, które wezmą udział w programie Start Path będą miały możliwość nawiązania kontaktu z partnerami w globalnym ekosystemie banków i handlowców Mastercard, a także technologii i graczy cyfrowych w celu skalowania ich działalności i dostarczania rozwiązań transformacyjnych. Z ponad 250 startupów w programie Start Path, od jego powstania w 2014 roku, firmy które wzięły w nim udział pozyskały 2,9 miliardów dolarów w inwestycjach po programie i dostarczają rozwiązania, które zmieniają przyszłość handlu.